Notikums
22
Aug
18:00

Baltijas filmu dienas: "Laika tilti"

Komentē
0
Atgādināt

Ceturtdien, 22. augustā, plkst. 18.00 kinoteātrī "Splendid Palace" notiks dokumentālās filmas "Laika tilti" (2018) seanss, ar kuru tiks atklātas Baltijas filmu dienas.

Baltijas valstīm tik simboliskajā augusta nogalē, kad pirms 30 gadiem Lietuvu, Latviju un Igauniju vienoja vēsturiskais Baltijas ceļš, šogad jau trešo reizi norisināsies Baltijas filmu dienas, kuru laikā katras valsts iedzīvotāji divās dienās bezmaksas seansos varēs noskatīties jaunākās un labākās kaimiņvalstu filmas, kā arī tikties ar filmu veidotājiem.

Dokumentālā filma "Laika tilti" ir Baltijas valstu kopražojums, un tās režisori ir Kristīne Briede un Audrjus Stonis). "Filma ir stāsts par unikālu parādību pasaules kinovēsturē – Baltijas poētisko dokumentālo kino un dvēseles meklējumiem vēsturē un mākslā. Pagājušā gadsimta sešdesmitajos gados jaunie dokumentālisti Latvijā, Lietuvā un Igaunijā atrada veidu, kā padomju cenzūras apstākļos runāt par savu laikmetu, vienlaikus meklējot atbildes uz mūžīgajiem jautājumiem. Viņu valoda bija poētisks, simbolu un metaforu piesātināts kino, kas vēl līdz šai dienai turpina iedvesmot baltiešus, attīsta vizuālo kultūru, spēju domāt, redzēt, saskatīt…" teikts filmas aprakstā. Filma vasaras sākumā ieguva galveno balvu dokumentālā kino kategorijā Šanhajas kinofestivālā, kas ir viens no nedaudzajiem A klases kinofestivāliem pasaulē.

Pēc filmas seansa sekos saruna ar abiem režisoriem, kā arī filmas Latvijas producentu, Vides filmu studijas vadītāju Uldi Cekuli.

Baltijas filmu dienas ir trīs valstu kino institūciju – Nacionālā kino centra, Lietuvas Kino centra un Igaunijas Filmu institūta – iniciatīva un kopīgi veidots pasākums, stiprinot triju Baltijas valstu sadarbību kino jomā un vairojot skatītāju zināšanas par kaimiņvalstu filmām.

Baltijas filmu dienu seansi Latvijā notiks 22. un 23. augustā kinoteātra "Splendid Palace" Lielajā zālē. Visas filmas iespējams noskatīties bez maksas.

Tēmas
 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori un izmanto reģistrēta lasītāja priekšrocības - vērtē, komentē un veido rakstu arhīvu!

Satori
Satori
Pieraksties!
Komentē
0

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!