Kadrs no filmas "Ahto. Sapņu mednieks".
 
Notikums
23
Aug
18:00

Baltijas filmu dienas: "Ahto. Sapņu mednieks" un "Visu vai neko"

Komentē
0
Atgādināt

Piektdien, 23. augustā, kinoteātrī "Splendid Palace" Baltijas filmu dienu ietvaros bezmaksas seansos būs skatāmas divas igauņu režisoru filmas plkst. 18:00 Jānisa Valka "Ahto. Sapņu mednieks" (2018) un plkst. 20:00 Līnas Triškinas-Vanhatalo "Visu vai neko" (2018).

Baltijas valstīm tik simboliskajā augusta nogalē, kad pirms 30 gadiem Lietuvu, Latviju un Igauniju vienoja vēsturiskais Baltijas ceļš, šogad jau trešo reizi norisināsies Baltijas filmu dienas. To laikā katras valsts iedzīvotāji divās dienās – 22. un 23. augustā – bezmaksas seansos varēs noskatīties jaunākās un labākās kaimiņvalstu filmas, kā arī tikties ar filmu veidotājiem. Latvijā filmu programma būs skatāma kinoteātra "Splendid Palace" Lielajā zālē, un tajā iekļautas četras filmas.

"Ahto. Sapņu mednieks"
Režisors Jāniss Valks (94’, Igaunija, 2018)

Aizraujošs ceļojums apkārt pasaulei kopā ar leģendāro igauņu kapteini Ahto Valteru – krāšņa dokumentālā filma par neparastu drosmi piepildīt sapņus, par spīti satricinošiem pavērsieniem 20. gadsimta vēsturē un galvenā varoņa personiskajā dzīvē. Fragmenti no Ahto dienasgrāmatas, iepriekš nepubliskoti kadri no pagājušā gadsimta trīsdesmito gadu nogales, iespaidīgi arhīvu materiāli un Ahto dēla Tedija atmiņas ļauj skatītājam ne tikai iepazīt unikālu personību, bet arī piedāvā svaigu skatījumu uz neseno Eiropas un pasaules vēsturi.

Filma igauņu valodā ar subtitriem angļu valodā. Tulkojums latviešu valodā – austiņās. Pēc filmas saruna ar režisoru Jānisu Valku un filmas producentu Eriku Norkrosu.

"Visu vai neko"
Režisore Līna Triškina-Vanhatalo (101’, Igaunija, 2018)

Bezrūpīgo trīsdesmitgadnieku Ēriku, kurš devies peļņā celtniecības darbos Somijā, sasniedz negaidīta ziņa – bijusī draudzene no viņa gaida bērnu. Māte nav gatava audzināt jaundzimušo, un Ērikam jāizvēlas – uzņemties rūpes par zīdaini vai atdot viņu adopcijā. Filma, ko Igaunija 2018. gadā izvēlēja par savu kandidāti ASV Kinoakadēmijas balvas "Oskars" kategorijai "Labākā ārvalstu filma", ir aizkustinoši atklāts stāsts par izaicinājumiem jauna vientuļā tēva dzīvē.

Filma igauņu valodā ar subtitriem angļu valodā. Tulkojums latviešu valodā – austiņās. Pēc filmas saruna ar režisori Līnu Triškinu-Vanhatalo.

Kinoteātris "Splendid Palace" atrodas Rīgā, Elizabetes ielā 61.

 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori un izmanto reģistrēta lasītāja priekšrocības - vērtē, komentē un veido rakstu arhīvu!

Satori
Satori
Pieraksties!
Komentē
0

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!