Notikums
20
Janv
00:00

Audioizrāde "Jums ir apdegušas ausis"

Komentē
0
Atgādināt

Ģertrūdes ielas teātris no 2. decembra piedāvā piedzīvot Lienes Šmukstes audioizrādi "Jums ir apdegušas ausis", kas fokusējas uz dzirdi kā galveno maņu sajūtu pārraidīšanai.

Izmantojot ASMR* metodi un binaurālās** skaņas iespējas, laikā, kad fiziska ceļošana ir liegta, skatītājs tiek aicināts ļauties audiālam piedzīvojam.

Audioizrāde pieder sajūtu teātra žanram, kā pamatprincips balstās atziņā, ka ķermenis ir pirmais, kas uztver sensoru kairinājumu, emocionālās atmiņas un asociatīvās pieredzes stimulus; tikai pēc tam tos apstrādā smadzenes. Šim teātra žanram režisore Liena Šmukste pievērsās, studējot Latvijas Kultūras akadēmijā. 2019. gadā tapa pirmā sajūtu teātra izrāde "Grāmata Zīme", kas bija Ģertrūdes ielas teātra programmā.

Izrādes veidotāji iesaka to klausīties vakarā, atrodot klusu, mierīgu vietu, kas nav spilgti apgaismota. Lai pilnvērtīgi izbaudītu mākslinieku radīto skaņu pasauli, jāizmanto audio austiņas (svarīgi austiņas ielikt pareizi – uz katras austiņas norādīts "labā" un "kreisā"). Izrādes veidotāji aicina izslēgt savu mobilo telefonu, ērti iekārtoties un aizvērt acis.

Režija: Liena Šmukste, atskaņo: Ieva Džindža, Jana Ļisova, Andis Strods, Liena Šmukste, mikrofona operators, skaņas ieraksts: Normunds Balodis, audio vides foni: Gustavs Lociks, Dirty Deal Audio, stāsts: Anete Konste.

No 2. decembra izrāde jebkurā laikā pieejama ĢIT mājaslapā pēc biļetes iegādes.

* ASMR (Autonomous sensory meridian response) efekts ir nomierinoša, patīkama sajūta, kas bieži izpaužas kā viegla tirpšana galvas pamatnes/kakla augšdaļas rajonā. Reaģējot uz maņu stimulāciju, tirpšana rodas cilvēka galvā un izplatās mugurkaulā, dažreiz arī ekstremitātēs. Efektu var panākt ar skaņas vai vizuālas stimulācijas palīdzību. Izplatītākie audio ASMR paņēmieni ir dažādas dabas skaņas (lietus, vējš), čuksti, šķidrumu, tekstūru radītas skaņas, u.c. ASMR nomierina un atslābina, nereti palīdz atbrīvoties no trauksmes un bezmiega.

** 3D jeb binaurālās skaņas ierakstīšanai tiek izmantoti divi mikrofoni, kas novietoti tā, lai akustiski sajūtams skaņas dziļums, augstums un plašums, klausītājam radot klātbūtnes efektu – it kā viņš būtu skaņas vidū, nevis skaņas avota priekšā.

Tēmas
 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori un izmanto reģistrēta lasītāja priekšrocības - vērtē, komentē un veido rakstu arhīvu!

Satori
Satori
Pieraksties!
Komentē
0

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!