Notikums
10
Marts
14:00

Ata Jākobsona un Līvas Rutmanes personālizstādes

Komentē
0
Atgādināt

No 6. februāra līdz 29. martam "Kim? Laikmetīgās mākslas centrā" notiks Ata Jākobsona personālizstāde "Grid" un Līvas Rutmanes personālizstāde "PRR".

Ata Jākobsona personālizstāde "Grid"

Atis Jākobsons savā personālizstādē pievēršas režģim kā neredzamai, bet klātesošai struktūrai, kas savērpj parādības (un arī idejas un žestus). Savā izstādē mākslinieks izmanto dažādas tehnikas, veidojot daudzšķautņainu kompozīciju.

Atis Jākobsons (1985) šobrīd dzīvo un strādā Berlīnē un Rīgā. Sapludinot robežas starp subjektu un objektu, neiespējamo un ikdienišķo, cilvēcisko un dievišķo, realitāti un ideju, viņš meklē veidus, kā sasniegt pirmatnējo nebūtību. Izmantojot glezniecību, ogles zīmējumu, video un instalāciju, mākslinieks rada jutīgas plaknes, lai uztvertu viņpus esošo telpu. 2010. gadā Jākobsons ieguva maģistra grādu glezniecībā Latvijas Mākslas akadēmijā. Izstādēs piedalās kopš 2004. gada, izstādot savus darbus tādos starptautiskos projektos kā "Mūžīgā kustība" (2018), muzejs "Erarta", Sanktpēterburga, Krievija; "Orient" (2018), Bunkier Sztuki Gallery of Contemporary Art, Krakova, Polija; "Somewhere in Between" (2018), Bozar, Brisele, Belģija; "Šķērssvītra: starp normatīvo un fantāziju" (2015), Kim? Laikmetīgās mākslas centrā un "KIK-4" (2015), Kino Internationale, Berlīnē; festivālā "Survival Kit" (2013 un 2014, 2016) Rīgā, kā arī citās nozīmīgās grupas izstādēs. Viņam ir bijušas vairākas personālizstādes Latvijā, no kurām nesenākās ir "The Bright Night of the Soul" (2017), izstāžu zāle "Arsenāls", Rīga; "The Dark Night of the Soul" (2017), Sansusī festivāls, Aknīste; "Frekvences (Eiforija)" (2016) galerijā "Māksla XO" un "Dark Matter" (2015) Mūkusalas Mākslas salonā. Par izstādi "Dark Matter" mākslinieks saņēma "Dienas gada balvu kultūrā", tika nominēts Latvijas Radio un Latvijas Televīzijas rīkotajai Gada balvai "Kilograms kultūras" un izvirzīts "Purvīša balvai 2017".

Līvas Rutmanes personālizstāde "PRR"

"Līvas Rutmanes daiļrade nereti paslīd mums garām, bet tieši pati māksliniece objektīvu stumj tālāk. Rutmanes darbi atrodas kustībā kā pasta daudzpunktu sistēmā iestrēdzis sūtījums. Skrienot tiem līdzās, parādās detaļas – kafijas mākoņa apsēstas miljoniem zīmuļu līnijas, interneta daudzsejainās, pārblīvētās krātuves apzināti neapzināti atlasītas lauskas, tekstūras un materiāli, kas kā kuģa avārijā izskalotas atliekas plīvo pa mākslinieces izsmidzināto baseinu. Savā personālizstādē Kim? Līva Rutmane pierāda, ka pīles pēkšķēšanai tomēr nav atbalss." Izstādes kurators: Kaspars Groševs.

Līva Rutmane dzimusi 1984. gadā un ir Latvijas Mākslas akadēmijas Grafikas nodaļas maģistrantūras absolvente. Strādā ar lielformāta zīmējumiem un mazformāta plastikāta objektiem. Pēdējā personālizstāde "Kūciņa Līvai" galerijā "Low" (2017). Darbojas makslinieku grupā "Klīga". Pēdējā dalība izstādē "Blocker" (2017) galerijā "Alma". Kad notikumi paliek pavisam neievērojami, izdod pašizdokļus, pēdējais – Rīgas Zīnu festivāla ietvaros izdotais "Darbiņš" (2018).

Darba laiks: P.: slēgts, O.: 14.00–20.00 (bezmaksas ieeja), T.: 14.00–18:00, C.: 14.00–18.00, Pt.: 14.00–18:00, S., Sv.: 12.00–18.00.

Tēmas
 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori un izmanto reģistrēta lasītāja priekšrocības - vērtē, komentē un veido rakstu arhīvu!

Satori
Satori
Pieraksties!
Komentē
0

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!