Publicitātes attēls.
 
Notikums
05
Mar
13:19

Artūra Virtmaņa personālizstāde "Psihopomps: iesācēja ceļvedis viņpusē"

Komentē
0
Atgādināt

No 25. novembra līdz 11. februārim Latvijas Nacionālā mākslas muzeja galvenās ēkas Kupola zālē skatāma Artūra Virtmaņa personālizstāde "Psihopomps: iesācēja ceļvedis viņpusē".

Veidotāji stāsta: "Ekoloģiskā krīze, karš, pandēmija un nevienlīdzība ir kļuvuši par daļu no normālības. Distopiski pasaules bojāejas scenāriji arvien vairāk kļūst par mūsu realitāti. Jebkura sistēma, atstāta pašplūsmai, laika gaitā tiecās uz haosu: siltuma enerģija izkliedējas, bioloģiskie organismi iet bojā, sabiedrības sabrūk. Vai pastāv kāds, kas varētu mūs ievest šajā jaunajā realitātē, ceļvedis, kas mūs varētu sagatavot pārmaiņām?"

Izstāde "Psihopomps: iesācēja ceļvedis viņpusē" sniedz iespēju ieraudzīt katastrofu kā izrādi (spectacle), kur drūmais un melanholiskais saplūst ar sapņaino un ekstātisko. Telpa un vide kā mākslas objekts un performatīvs notikums ļauj skatītājam piedzīvot uzburtas apokalipses ainas kā patiesi īstas un vienlaikus izbaudīt tās estētiski kā vērotājam no malas. Ar savu klātbūtni apmeklētājs kļūst par daļu no instalācijas. Projekts neaktualizē kādu konkrētu dabas, vides, tehnoloģisko vai sociāli politisko kataklizmu, bet drīzāk katastrofas ideju kopumā. Izstādi papildina performatīvu intervenču programma, kuru mērķis ir aktivizēt telpisko instalāciju.

Artūrs Virtmanis (1971) studējis Latvijas Mākslas akadēmijas Tēlniecības nodaļā, eksperimentējis ar kino, papīra arhitektūru, procesuālo mākslu, performanci, tēlniecību, glezniecību un grafiku. Piedalījies neskaitāmās izstādēs un ar skatuves dizainu saistītos projektos ASV, Latvijā, Igaunijā, Dānijā, Somijā, Krievijā, Itālijā, Francijā, Lielbritānijā, Ķīnā un Arābu Emirātos. Latvijā autora darbi tikuši nominēti Purvīša balvai, Latvijas Sabiedrisko mediju gada balvai “Kilograms kultūras”. Mākslinieks ir saņēmis Rīgas pašvaldības Izglītības, kultūras un sporta departamenta gada balvu "Baltais zvirbulis".

Strādājot ar tādām tēmām kā entropija, melanholija, mesiānisms un utopija, Artūrs Virtmanis rada trauslas lielformāta instalācijas, kurās apvienojas ogles zīmējumi un multimediāli telpas inscenējuma elementi. Viņa veidotajām instalācijām raksturīgs filozofisks poētiskums, kā arī intensīvs vizuālais un metaforiskais piesātinājums.

Biļetes nopērkamas pie ieejas muzejā.

Izstāde apskatāma no otrdienas līdz ceturtdienai 10:00–18:00, piektdien 10:00–20:00, sestdien un svētdien 10:00–17:00.

Tēmas
 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori - interesantākajam interneta žurnālam pasaulē.

Satori
Satori
Ielogojies
Komentē
0

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!