Notikums
29
Nov
00:00

"Artdocfest/Riga": filma "Putina liecinieki"

Komentē
0
Atgādināt

Saistībā ar ārkārtas situāciju Latvijā, Starptautiskais dokumentālā kino festivāls "Artdocfest/Riga" tiek pārcelts uz nākamā gada pavasari, bet iepriekš paredzētajos datumos no 25. novembra līdz 1. decembrim būs skatāma tiešsaistes programma.

Festivāla tiešsaistes versijā tiks izrādītas iepriekšējā gada spilgtākās filmas un notiks jaunu filmu pirmizrādes. Katru dienu platformā "Artdoc.media" būs skatāma viena filma. Visas filmas norādītajā datumā varēs skatīties bez maksas Latvijas teritorijā, izņemot filmu "Lēciens".

25. novembrī – "Vienatnē" (rež. Nikolajs Halezins, Natālija Koļada, Endrjū Smits, Lielbritānija, 2020)

Populārās rokgrupas "Boombox" solistam Andrejam Hlivņukam ir milzums uzticamu fanu. Viņi dievina savu elku, bet neko nezina par mūziķa personīgo satricinājumu, ko izraisījusi politiskā nestabilitāte un militārā agresija viņa dzimtenē. Andreja uzdevums ir palielināt savu fanu izpratni, mudinot viņus pievienoties viņam, lai iestātos pret karu Ukrainas austrumos, un atbrīvot no Krievijas cietuma ukraiņu kinorežisoru un politieslodzīto Oļegu Sencovu. Andrejs izmanto savu slavu, lai pārorientētu globālo uzmanību trauslajai neatkarībai, par kuru Ukraina cīnās. Neticamas notikumu ķēdes rezultātā Andrejs un Oļegs beidzot varēs satikties.

26. novembrī – "Baltā mamma" (rež. Zosja Rodkeviča, Jevgeņija Ostanina, Krievija, 2018)

Alīna Makarova ir sešu savu un viena adoptēta bērnu māte. Visām atvasēm ir tumša āda, jo Alīnas bijušais vīrs ir etiopietis. Jaunais vīrs ir balts, bet kopīgo bērnu viņiem nav. Alīna nolemj adoptēt zēnu. Balto. Grūto. Citi bērni ir pret adopciju - galu galā visiem nepietiek mātes. Bet Alīna ir nelokāma. Ar viltību un maigumu viņai izdodas pārliecināt visus, ka jaunais brālis ir foršs un priecēs ģimeni...

27. novembrī – "Mūris" (rež. Dāvis Sīmanis, Latvija, 2018)

Filmas stāsts ir par dažādām robežām: fiziskām, valsts nospraustām un prāta radītām, kas fiksētas, filmas autoriem apceļojot Latvijas, Krievijas un Baltkrievijas robežreģionu.

27. novembrī – "Lēciens" (Giedre Žickite, Lietuva, Latvija, Francija, 2020)

Izmantojot aculiecinieku ziņojumus, retus arhīva kadrus un dramatisku notikumu rekonstrukciju, ko īstenojis 90 gadus vecais Sims Kudirka, "Lēciens" ved ceļojumā, kas kļuva par iedvesmu tautai, medijiem un politikai, nonākot pat Baltā nama uzmanības epicentrā.

28. novembrī – "Ziemas dārza stāsts" (rež. Semjons Mozgovijs, Ukraina, Čehija, 2018)

Valentīna Voroņina ir vecākā puķkopības paviljona darbiniece, kura tajā ieguldīja visu savu dzīvi. Kad pēkšņi notiek izmaiņas un pēc 45 gadu darba Valentīnai tiek lūgts doties pensijā, viņa nevēlas tam piekrist, jo uzskata, ka bez viņas visi augi mirs. Tajā pašā laikā noslēpumaina radioestēzijas piekritēju grupa pie siltumnīcas atklāj spēcīgu pozitīvas enerģijas kanālu.

29. novembrī – "Putina liecinieki" (rež. Vitālijs Manskis, Latvija, Šveice, Čehija, 2018)

Filmas notikumi sākas 1999. gada 31. decembrī, kad tā brīža Krievijas prezidents Boriss Jeļcins televīzijā pārraidītā runā atvainojas Krievijas tautai un paziņo par savu atkāpšanos no amata, padarot tā brīža Krievijas premjerministru Vladimiru Putinu par 2. Krievijas Federācijas prezidentu. Filmējot Borisu Jeļcinu un Vladimiru Putinu — viņu domas un darbības —, režisors iepazīstina skatītāju ar laiku līdz gaidītajām 2000. gada 26. marta prezidenta vēlēšanām Krievijā. Tāpat arī pastarpināti tiek apskatīti notikumi pirms Borisa Jeļcina atkāpšanās, un vēlāk arī epizodes no Putina prezidentūras laika.

30. novembrī – "Kurinātājs. Vecmāmiņa. Vienradzis" (rež. Elena Lola Loli, Polija, 2019)

Bresta. Maza pilsēta uz Austrumu un Rietumu robežas. Tās vēsture ir piepildīta ar notikumiem, kuriem bija svarīga loma ne tikai vietējo iedzīvotāju, bet arī milzīgas Eiropas daļas dzīvē. Pilsētas leģendas, aizgājušo paaudžu atmiņas apkopotas viena no Brestas mākslinieku-fotogrāfu Jevgeņija Bgantseva (Kočegara) ģimenes arhīvā. Mākslinieks labprāt un ar mīlestību stāsta par savu dzimto pilsētu. Modele Ļuba "no jaunpienācējiem" ne tikai pozē, bet arī daudz uzzina no Jevgeņija par pilsētu, kurā viņš dzīvo. Viņi ir kā varoņi no 90. gadiem, kuri nesen ieguva vārda brīvību. Kurinātāja stāsts ir stāsts par mākslinieku, kurš spiests dzīvot paralēlā realitātē, vienlaikus saglabājot kontaktu ar zemi. Apzināta iekšējā emigrācija. Sirreāla realitāte. Melnbalta fotogrāfija. Dzimtene. Bresta. Sievietes. Vienradži.

1. decembrī – "Brīnumu gaidot" (rež. Aljona Suržikova, Igaunija, 2019)

Viens no lielākajiem priekiem ir dot dzīvību jaunam cilvēkam, bet lielākajām sāpēm – bērna zaudēšana. Bet pat sāpes palīdz redzēt skaistumu dzīvē un sajust, cik tas ir pārsteidzoši būt dzīvam.

Tēmas
 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!



Satori

Pievienojies Satori - interesantākajam interneta žurnālam pasaulē.

Satori
Satori
Ielogojies
Komentē
0

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!