Notikums
02
Marts
18:00

Antropoloģes Karīnas Vasiļevskas-Dāsas lekcija

Komentē
0
Atgādināt

Otrdien, 2.martā, plkst.18.00 tiešsaistē norisināsies antropoloģes Karīnas Vasiļevskas-Dāsas vieslekcija "Šķībie bērni: morālie un estētiskie Latvijas ķermeniskās audzināšanas aspekti".

Pasākumam iepriekš jāreģistrējas šeit. Pēc reģistrēšanās katram tiks izsūtīta personalizēta Zoom saite.

Par lekciju:

Lekcija balstās Karīnas Vasiļevskas-Dāsas disertācijā ar tādu pašu nosaukumu, it īpaši divās tās nodaļās. Aplūkojot populāras prakses, kas domātas t.s. zīdaiņa tonusa mazināšanai un stājas profilaksei, Karīna analizē bailes no fizioloģiskas asimetrijas, kas ietekmē mūsdienu vecāku un medicīnas profesionāļu attieksmi pret bērnu ķermeņiem Latvijā. Šo prakšu aizsākumi meklējami padomju periodā, bet atšķirībā no mūsdienu vecāku vidū valdošās vispārīgi nosodošās attieksmes pret padomju pagātni, raizes par ķermeņa taisnumu ir plaši atzītas un ietekmē arī salīdzinoši alternatīvo ķermeniski-intensīvo vecāku grupu attieksmi pret bērnu veselību. Laba stāja kā jēdziens tiek analizēta no morālajiem un ēstētiskajiem Latvijas ķermeniskās audzināšanas aspektiem, ko Karīna dēvē par "taisnās muguras morāli".

Par pētnieci:

Karīna Vasiļevska-Dāsa nesen ieguvusi doktora grādu medicīnas antropoloģijā Kalifornijas Universitātes Sanfrancisko un Bērklijā apvienotajā programmā. Viņas pētnieciskās intereses ir bērnības antropoloģija, medicīnas vēsture, korporealitāte/miesiskums, periods pēc Aukstā kara antropoloģijā.

Pasākumu rīko Latvijas Antropologu biedrība.

Pasākums notiks latviešu valodā.

Tēmas
 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori un izmanto reģistrēta lasītāja priekšrocības - vērtē, komentē un veido rakstu arhīvu!

Satori
Satori
Pieraksties!
Komentē
0

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!