Notikums
28
Jūn
21:00

Anša Bētiņa un Artūra Čukura "Slāvu tautu dziedājumi"

Komentē
0
Atgādināt

Otrdien, 28. jūnijā, plkst. 21.00 Ģertrūdes ielas teātrī notiks Anša Bētiņa un Artūra Čukura koncertrprogramma "Slāvu tautu dziedājumi".

Ansis Bētiņš un Artūrs Čukurs piedāvā sava jauši izveidotā vokālā dueta koncertu ar slāvu tautu dziedājumiem, īpašu uzsvaru šī vakara programmā liekot uz ukraiņu tautasdziesmām un garīgajiem dziedājumiem, kas lielākoties balstīti mutvārdu tradīcijās un melodijās, kurām nav atrodami konkrēti autori un komponisti.

Dziedājumu noskaņas un tematiku iezīmē vientulība, miera un brīvības meklējumi, ilgas pēc dzimtenes, dabas apcerējumi un dieva piesaukšana, taču pāri visam – mīlestība, kas sāp, dziedē un sniedz veldzi. Dziedājumi tiks atskaņoti raksturīgajā "baltās balss" manierē, neprasot būtisku apskaņošanu.

Ansis Bētiņš studējis akadēmisko dziedāšanu un seno mūziku Jāzepa Vītola Latvijas mūzikas akadēmijā (JVLMA) un Luidži Kerubīni konservatorijā Florencē, Itālijā. Docētājs un vokālais pedagogs JVLMA muzikoloģijas un senās mūzikas katedrās, un Rīgas Doma kora skolā. Kā solists piedalījies vairākos projektos Latvijā un ārzemēs, sadarbojoties ar vietēja un starptautiska mēroga māksliniekiem, senās mūzikas ansambļiem, orķestriem. Repertuārs plešas no renesanses līdz mūsdienu laikmetīgajai mūzikai. Starp citām interesēm izceļas valoda un retorika, kuru dēļ saista gan pievēršanās un pētniecība senās mūzikas sakarā, gan darbošanās kā aktierim-brīvmāksliniekam.

Artūrs Čukurs ir teātra mākslinieks un mūziķis. Studējis Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā, kā arī Skatuves mākslu akadēmijas Teātra fakultātē Prāgā (DAMU), maģistra programmā Directing of Devised and Object Theatre. Interesējas par kolektīvas jaunrades metodēm postdramatiskā teātra ietvaros un nelaiž garām izdevību būt klāt un piedalīties brīdī, kad teātris sastopas ar mūziku.

Duets kopš 2020. gada priecē un uzstājas dažādos maza mēroga pasākumos, īpašu vērību savā repertuārā pievēršot dažādu tautu folklorai, dziedājumiem, burdonam.

Biļetes: 7 eur iepriekšpārdošanā "Bezrindas.lv", 10 eur pie ieejas. 

Tēmas
 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori un izmanto reģistrēta lasītāja priekšrocības - vērtē, komentē un veido rakstu arhīvu!

Satori
Satori
Pieraksties!
Komentē
0

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!