Notikums
02
Dec
14:13

Andas Lāces izstāde instalācija "Atceros visu"

Komentē
0
Atgādināt

Līdz 20. decembrim "Tu jau zini Kur!" koncertzālē Tallinas ielas kvartālā skatāma Andas Lāces instalācija "Atceros visu".

Instalācija – gaismas un skaņas "sūkļu gobelēns" – iesaista skatītājus atcerēšanās pārdzīvojumā un pārdomās par to, kas ietekmē atmiņu procesu. Skaņu celiņu pēc Andas Lāces atmiņu tekstu motīviem radījusi komponiste Evija Skuķe. Izstāde turpina interneta žurnāla "Punctum" pavasara festivāla tēmu par atmiņām.

"Cilvēki, kuri sirgst ar reto hipertimēziju, atceras visu. Es dažkārt neatceros iepriekšējo dienu, bet visdrīzāk nebūs sarežģīti atrast kādu vizuālu vai rakstisku liecību, kas palīdzētu atcerēties, – attēlu krājumi, kuriem bieži pievienots ne tikai datums, bet arī laiks, sarakstes un dienasgrāmatu pieraksti viegli ļauj izspēlēt tādu kā hipertimēzijas rotaļu. Gadās, ka kāda atmiņa patvaļīgi izlien no dziļumiem un pārņem dienu savā varā. Un kā sniegs sabirst pārējā ar šo atmiņu saistītā informācija, sabirst kupenās, ierok un sastindzina tagadni. Gan hipertimēzijas, gan dažādu citu garīga rakstura izmaiņu gadījumā, kaut vai tikai šķietami vienkāršā, ikdienišķā neirozē, mēģinot pieturēt atmiņas, prāts var būt pārsteidzošs, skaists un rotaļīgs. Bet rotaļa var izvērsties arī mokoša. Prāta asumu, skaļumu un intensitāti parasti vēlamies regulēt paši, bet arī citi "groza mūsu slēdžus", un reizēm mēs to arī atļaujam," instalācijas ideju izklāsta māksliniece.

Izstāde skatāma no 28. novembra līdz 20. decembrim plkst. 15.00–20.00, izņemot pirmdienas un otrdienas.

Tēmas
 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori un izmanto reģistrēta lasītāja priekšrocības - vērtē, komentē un veido rakstu arhīvu!

Satori
Satori
Pieraksties!
Komentē
0

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!