Notikums
11
Sept
20:00

Anda Surgunta dzejoļu krājuma "Skaistākā no aizmiršanās hipotēzēm" atvēršana

Komentē
0
Atgādināt

Trešdien, 11. septembrī, plkst. 20:00 bārā "Sniedziņš" (Kalēju 57, Rīgā) notiks tekstgrupas "Orbīta" izdotā dzejnieka Anda Surgunta (1984–2018) dzejas krājuma "Skaistākā no aizmiršanās hipotēzēm" atvēršana.

Pasākumā dziedās Sniedze Prauliņa, kā arī piedalīsies dzejnieki Artis Ostups, Einārs Pelšs un citi.

Krājumā "Skaistākā no aizmiršanās hipotēzēm" publicēta autora dzeja, kas tapusi laika posmā no 2003. līdz 2018. gadam. Grāmatā iekļauts gan krājums "Skaistākā no aizmiršanās hipotēzēm", kura manuskriptu sagatavojis pats autors, gan vēl citi dzejoļi. Andis Surgunts ir no tās pašas dzejnieku paaudzes, pie kuras pieder daudzi publiskajā telpā šobrīd labi zināmi dzejnieki: Toms Treibergs, Krišjānis Zeļģis, Svens Kuzmins, Arvis Viguls, Artis Ostups un citi.

Dzejnieks Andis Surgunts dzimis Preiļos. Mācījies Preiļu Valsts ģimnāzijā un Latvijas Universitātes Teoloģijas fakultātē. Kopš 2005. gada Surgunts publicējies literatūrai veltītos izdevumos – žurnālos "Karogs", "Latvju Teksti" un "Domuzīme", laikrakstā "Kultūras Forums", vietnēs "Satori.lv" un "Punctummagazine.lv". Surgunts arī bijis dzejnieka Einara Pelša grāmatas "Mīļākais tētis pasaulē" (2016) redaktors. Pagājušajā gadā dzejnieks 33 gadu vecumā aizgāja mūžībā.

"Ideāls jaunais dzejnieks" – tā nesen izdotajā grāmatā Surguntu dēvē pēcvārda autors un krājuma redaktors Artis Ostups. Runājot par Surgunta rokrakstu, Ostups min nemitīgu eksperimentēšanu, skaistā un neglītā metaforisku sapludināšanu, absurdus aforismus, spožas, sirreālas pasāžas un tuvošanos mūzikas nekonceptuālajai formai: "Ja tobrīd viņa krājums, kuram šajā grāmatā ir saglabāts tā oriģinālais nosaukums un struktūra, tiktu izdots ar atsevišķiem papildinājumiem, tad to varētu uzskatīt par vienu no spilgtākajām debijām kopš Arvja Vigula "Istabas" [..] Daļa no Anda dzejoļiem šķiet sarakstīti, balstoties vārda spējā dzemdināt nākamo vārdu, kas ierodas vai nu kā pārsteidzošs tēla papildinājums, vai kā asprātīga lasītāja gaidu dekonstrukcija. Dzejoļa jēga (ak, nolādētie dzejnieki!) tad skaisti šūpojas kā piedzēries kuģis."

Grāmata iznākusi grāmatu sērijā "Orbītas bibliotēka", kurā tiek izdoti mūsdienu dzejnieku un prozaiķu darbi. Sērijas redaktors ir Aleksandrs Zapoļs. Sastādītāji: Einārs Pelšs un Artis Ostups. Grāmatas dizaina autors: Toms Mrazausks.

Tēmas
 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori un izmanto reģistrēta lasītāja priekšrocības - vērtē, komentē un veido rakstu arhīvu!

Satori
Satori
Pieraksties!
Komentē
0

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!