Notikums
06
Jul
12:00

Agates Lielpēteres izstāde "Bruised and Confused/ Līdz kāzām sadzīs"

Komentē
0
Atgādināt

No 6. jūlija līdz 27. jūlijam Rīgas cirka telpās skatāma Agates Lielpēteres izstāde "Bruised and Confused/ Līdz kāzām sadzīs".

"Jaunās mākslinieces Agates Lielpēteres personālizstāde "Bruised and Confused / Līdz kāzām sadzīs" ir spēle par un ap jaunības maksimālismu un tā kopsakarībām ar zilumu estētiku. Steigšanās un detaļu neievērošana, šķiet, tik ļoti piestāv jaunībai, itin bieži rezultējas kritienā, sasitumā vai nobrāzumā. Zilums, kas pēc kritiena rotā "upura" ādu, ir noteikta laika liecinieks, simbols un fiziskais apliecinājums. Ar laiku zilums, tāpat kā jaunība, pāriet, tomēr, drukāts uz papīra, tas var eksistēt simtiem gadu," raksta izstādes veidotāji.

Izstādē būs skatāma sietspiedes tehnikā drukātu darbu sērija jeb zilumu un to "nēsātāju" portreti. Katram no darbiem dots konkrēta cilvēka vārds, kas izstādē kalpo kā atgādinājums par to, cik viegli zilumus iespējams personificēt. Sietspiedes darbus papildinās arī tēlniecības objekts – "Zilumu sitamais instruments" – pašas mākslinieces sakodiena atlējums bronzā. Izstādes apmeklētāji, kuri nebaidās sāpju, ar šī instrumenta palīdzību varēs iegūt zilumu mākslinieces zobu nospieduma formā, daļu no izstādes pārnesot uz sava ķermeņa un fiziskā izpratnē paņemot sev līdz.

Māksliniece Agate Lielpētere (1995) 2019. gadā absolvējusi Latvijas Mākslas akadēmijas Grafikas nodaļu, zināšanas papildinājusi Porto Mākslas akadēmijā Portugālē. 2014. gadā kļuvusi par Pētera Avena Labdarības fonda "Paaudze" stipendiāti, savukārt 2016. gadā apbalvota ar Ināras Teterevas stipendiju mākslā. Jaunā māksliniece piedalījusies vairākās grupu izstādēs Latvijā un ārpus tās, bet 2017. gadā sarīkoja atzinīgi vērtētu personālizstādi "A.K.A. / As Good as Aladdin" galerijā "Low" Rīgā.

Izstādes kuratore: Auguste Petre.

"VSIA Rīgas cirks" atrodas Merķeļa ielā 4 (ieeja no A. Kalniņa ielas puses). Ieeja ir bez maksas. Darba laiks: P. slēgts, O. slēgts, T. slēgts, C. 16.00 – 19.00, P. 16.00 – 19.00, S. 12.00 – 15.00, Sv. slēgts.

Tēmas
 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori - interesantākajam interneta žurnālam pasaulē.

Satori
Satori
Ielogojies
Komentē
0

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!