Foto no darba "Ekskursija".
 
Notikums
25
Febr
19:00

"2D Deja": sarunas par laikmetīgo deju

Komentē
0
Atgādināt

22. un 25. februārī projekta "2D Deja" ietvaros notiks tiešsaistes sarunas starp latviešu dejas māksliniekiem un ārvalstu autoriem, kas rakstījuši recenzijas par viņu izrāžu video ierakstiem.

"2D Deja" ir eksperiments, kurā tiek pētīts, kā dejas māksla ir nolasāma ekrāna formātā un kā Latvijas horeogrāfu darbus uztver autori, kuri par Latvijas deju zina maz vai nezina neko. Recenzijas papildina tiešsaistes sarunas ar rakstu autoriem un aplūkoto darbu horeogrāfiem. Projekta "2D Deja" galvenais mērķis ir saglabāt un aktivizēt komunikāciju starp dejas kopienām dažādās valstīs, attīstot spēju sarunāties par dejas mākslu, iegūstot skatu no malas un veicinot Latvijas mākslinieku atpazīstamību.  

22. februārī plkst. 19.00 tiešsaistes sarunā par izrādi "Un pēkšņi gulbji!" tiksies izrādes radošā komanda un Helsinkos dzīvojošā dejas kritiķe, pētniece un kuratore Anna Kozonina. Saruna notiks krievu valodā. Izrāde "Un pēkšņi gulbji!" iestudēta 2019. gadā sadarbībā ar Burtnieku novada sociālo dienestu un ir daļa no lielāka mākslas projekta "Mana brīvība un piederība". Izrāde tika veidota veselu gadu vairāku radošo darbnīcu programmu ietvaros. Sociālie darbinieki un no atstumtības riska grupām pieaicinātie amatierdejotāji tika iesaistīti dažādās kustību aktivitātēs profesionālu mākslinieku uzraudzībā. Izrādi veidojuši: horeogrāfes Agate Bankava un Agnese Bordjukova, idejas autore un kuratore Inta Balode. Projekts norisinājās kā daļa no Latvijas proklamēšanas 100. gadadienas svinībām un pirmizrādi piedzīvoja Matīšu Tautas namā. Annas Kozoninas recenzija lasāma šeit.

Savukārt, 25. februārī plkst. 19.00 par darbu "Ekskursija" sarunāsies horeogrāfe Sandra Lapiņa un Kamma Sīgumfelda (Kamma Siegumfeldt), dejas praktiķe, teorētiķe un organizatore no Dānijas. Saruna notiks angļu valodā. Izrāde "Ekskursija" ir Sandras Lapiņas diplomdarbs, 2015. gadā absolvējot Latvijas Kultūras akadēmijas Laikmetīgās dejas mākslas bakalaura studiju programmu. Kammas Sīgumfeldas recenzija lasāma šeit.

Sarunas vadīs Latvijas Dejas informācijas centra valdes priekšsēdētāja Inta Balode. Lai piedalītos sarunās, interesenti aicināti rakstīt uz e-pastu [email protected]. Dalībnieki saņems saiti, lai pirms sarunas varētu noskatīties tajā apspriesto izrādi. Būs iespēja uzdot sevi interesējošos jautājumus.

Tēmas
 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori un izmanto reģistrēta lasītāja priekšrocības - vērtē, komentē un veido rakstu arhīvu!

Satori
Satori
Pieraksties!
Komentē
0

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!