Skaisle Jatalniece
pirms 3 gadiem
kultūras bagātības nav gandrīz nekas. Visa nauda kultūrai aiziet radošām personām un viņu atbalstam un viņi vārās tikai savos katliņos. Par to es cieti esmu pārliecināta.
Tas ir ļoti bīstami.
Otra lieta. Sabiedriskajā TV - ltv1 - Rīta ziņās tiek īstenota Ķezberes iecerētā pozitīvisma kampaņa - zinu autori jokojas smejas, jautri izjautā kādu valsts ierēddni , politiķi un tad kopīgi klausās pašdarbnieku kolektīvus, vai pa retam kādu ārzemju mākslinieku. Tad nolasa oligarhu mediju ziņas. Jautri un omulīgi -un iemidzinoši.
Vakaros sabiedriskajā TV ir smalkais stils vai dažādi ceļotāj- un pavāru šovi. Nopietnas sarunas - piemēram, par šeit apraudāto kopdzīves likumprojektu, par koncertzāli , par ebreju pieprasīto naudu - Rietumu Bankas vai taisnīguma vārdā - nekā tāda taču nav. Par kultūru Latvijā, pasaulē. Mēs esam tādu pašu aunu baru statusā kā padomju okupācijas laikā. Vara ar sabiedrību nekomunicē. Vismaz TV noteikti nē. Tikai tik daudz, ka valsts uzņēmums TET tirgo tā paša Putina tv paketes ....
Labāka situācija ir ar Latvijas Radio - tur ir vairāki labi raidījumi, kuros varam kaut ko uzzināt.
Bet arī - Peteram 80 gadi. Vai tiešām Radio klasika nevarēja atļauties pasludināt jūniju par Petera mēnesi un katru dienu noskaitīt pa kādam Petera dzejolim?
Trešā lieta. Tolerances trūkums sabiedrībā, politiskās atbildības neesamība . Un to es tikpat lielā mērā attiecinu uz visiem - šoreiz - Attīstībai /Par politiķu nespēja sarunāties ar sabiedrību, skaidrot kas ir kas , kā ir. Un tad šī superdiedomīgā attieksme - ka mēs attīstītie un tie tumšie lumpeņi - pagājušā gadsimta barbari - kaut kur līdzīgi kā mūs baida ar Putinu - ja viņš tāds nebūtu - būtu taču tāds jāizdomā - lai ir allaž uz kā pakāpties un labākam iztaisīties.
Ja šis likums būtu pieņemts - es pie sevis domātu - nu gan brīnumi notiek. Tagad mans iespaids ir tāds, ka patiesībā to likumu saeimā nemaz negribēja pieņem pati A/PAR.
PĒC TĒMAS SAISTĪTI RAKSTI
2
Ja Latvijā ir pieci transcilvēki, kāpēc viņiem vajag tiesības? Diskusija
Ideālā pasaulē mēs paralēli cīnītos gan par civilo savienību, gan trans jautājumiem, jo trans cilvēkiem vajag cita veida tiesības. Mums vajag sakārtot pašus pamatus, piemēram, dokumentu nomaiņu. Par precēšanos un civilo savienību trans cilvēki domās vēlāk.

Andrejs Vīksna
0Drosme iet praidā
Pirmais praids, uz kuru gribēju doties, notika 2015. gadā. Toreiz man pietrūka drosmes un es izmantoju ērtu aizbildinājumu nepiedalīties. Šobrīd nožēloju šo drosmes trūkumu un esmu pateicīgs visiem, kuri to atrada un piedalījās manā vietā, lai iestātos par manām tiesībām.

1
Bija vajadzīgs sprādziens, lai pievērstu uzmanību. Saruna ar Lindu Freimani
No "Mozaīkas" dibinātājiem Rīgā esam palikuši pieci. Cilvēki brauc projām, jo nevar un negrib sagaidīt, un tas ir izšķirošais faktors. Latvija nav tik liela un bagāta, ka var atļauties, lai cilvēki vienkārši plūst prom, jo jūtas šeit nelaimīgi, neredzēti un nesaprasti.

Redakcijas sleja
21.06.2019
1
Nekas nav beidzies