Buks Artis
pirms 4 gadiem
Te gan jānorāda, ka aprakstītās problēmas ir visai lokālas. Mentalitāšu, uzvedības, vērtību izmaiņu, t.i. sabiedrības raksturlielumu pagātnē izpēte un rekonstruēšana jau vairāk nekā pusgadsimtu ir vēstures zinātnes izpētes centrā Vecajā pasaulē. Savukārt faktu apkopošana, sākot ar Tīreļpurvā izšauto patronu čaulīšu skaitu, un beidzot ar to, pa kādu ceļu ta īsti rikšoja Goldfelda eskadrons - kas ir Latvijas vēstures historiogrāfijas uzmanības fokusā, - tās ir tipiskas trešās pasaules zemju tēmas. Jo gluži vienkārši vēl viss nav apkopots, aber īstā zinātne sākas, kad ir pietiekams faktoloģiskais materiāls, ko analizēt un pētīt. Pagaidām visa Latvijas vēsture ir viens vienīgs "baltais plankums", kurā ieskicētas tikai aptuvenas aprises (kaut cik izpētīts varētu būt tikai 2. pasaules kara laika posms, ar ko nodarbojas vēsturnieku komisija), daudzas tēmas vispār kopš 19. gs. nav skartas. Tā kā šobrīd ir aprakstošais laiks, bet tas īstais "zelta laikmets" vēsturniekiem vēl tikai priekšā.

Edge
pirms 4 gadiem
Būtu tik vismaz viens gruntīgs sponsors, tad vajadzīgos faktus sameklēs:
"....Latvijas valsts zinātnei līdzekļus no budžeta faktiski nedod. Latvijas zinātni uztur ārzemnieki. Eiropas fondi.
Un skaidrs, ka tas, kurš dod naudu, var arī noteikt, kā to tērēt. Pieņemsim, viņš varētu ieteikt nepētīt tādas problēmas, kuras ir ārkārtīgi svarīgas Latvijai, bet pētīt, teiksim, globālo sasilšanu. " Akadēmiķis, Latvijas Zinātņu akadēmijas viceprezidents, profesors, inženierzinātņu doktors Andrejs Krasņikovs (NRA, 27.06.2017.)
 ATGRIEZTIES UZ RAKSTU

PĒC TĒMAS SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori un izmanto reģistrēta lasītāja priekšrocības - vērtē, komentē un veido rakstu arhīvu!

Satori
Satori
Pieraksties!

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!