Nosaukums: Zvēri, kurus neviens nav redzējis, tikai mēs
Autors: Ulfs Starks, Linda Bundestama
Gads: 2019
Izdevējs: Liels un mazs
 
 
Grāmatas
14.11.2019

Zvēri, kurus neviens nav redzējis, tikai mēs

Komentē
0

Izdevniecība "Liels un mazs" laiž klajā zviedru rakstnieka Ulfa Starka (Ulf Stark) un Somijas zviedru mākslinieces Lindas Bundestamas (Linda Bondestam) ilustrēto dzejas grāmatu "Zvēri, kurus neviens nav redzējis, tikai mēs". Grāmatu ar lielu iejūtību un asprātību no zviedru valodas atdzejojis Juris Kronbergs.

Ulfa Starka un Lindas Bundestamas ilustrētā dzejas grāmata "Zvēri, kurus neviens nav redzējis, tikai mēs", kas domāta pirmskolas un jaunākā skolas vecuma bērniem, jau nodēvēta par mūsdienu klasiku. Grāmatas dzejoļi stāsta par 27 būtņu sugām, kuras, izņemot tās autorus, neviens nav redzējis. Šīs būtnes ir līdzīgas ne tikai dzīvniekiem un augiem, bet arī mums – cilvēkiem. Tās mēdz būt laimīgas, ziņkārīgas, apjukušas un vientuļas, cenšoties saprast dzīvi, dažādās jūtas un emocijas, ko cilvēki piedzīvo – skumjas, melanholiju, pretrunīgas sajūtas par savu ķermeni un vēlēšanos būt kādam citam. U.Starks šīs sajūtas iztēlojies un aprakstījis ar sirsnīgu humoru un asprātīgām vārdu spēlēm, savukārt L.Bundestama košajās ilustrācijās radījusi katram tēlam neatkārtojamu un spilgtu personību. Grāmata 2017.gadā saņēmusi prestižo Ziemeļvalstu Padomes balvu bērnu literatūrā un 2016.gadā – Zviedrijas "Snöbollen" balvu par skaistāko grāmatu Zviedrijā.

Autoru tandēms ir jau pazīstams un mīļš arī lasītājiem Latvijā, kopš 2012.gadā izdevniecībā "Liels un mazs" iznāca dzejas grāmata "Diktators". Apgādā iznākušas arī divas citas U.Starka grāmatas – "Proti svilpot, Johanna?" (2016) un "Mans draugs Pērsijs, Bufalo Bils un es" (2011).

Ulfs Starks (1944-2017) ir sarakstījis gandrīz 100 grāmatu bērniem un jauniešiem, un saņēmis vairākas balvas un nominācijas. Viņa grāmatas tulkotas vairāk nekā 30 valodās. Linda Bundestama ir ilustrējusi vairāk nekā 25 grāmatas un tikusi nominēta dažādām literatūras un mākslas balvām.

Izdevniecības "Liels un mazs" grāmatas par vislabāko cenu iespējams iegādāties izdevniecības birojā Tērbatas ielā 49/51-12 un mājaslapā, kā arī visos lielākajos grāmatu veikalos, veikalā "M50", grāmatnīcā "Mr Page" un citur.

Tēmas
 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori un izmanto reģistrēta lasītāja priekšrocības - vērtē, komentē un veido rakstu arhīvu!

Satori
Satori
Pieraksties!
Komentē
0

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!