Nosaukums: Zilonis
Autors: Kadri Hinrikusa
Gads: 2023
Izdevējs: Jāņa Rozes apgāds
 
 
Grāmatas
17.02.2023

Zilonis

Komentē
0

"Jāņa Rozes apgādā" klajā nākusi Kadri Hinrikusas grāmata "Zilonis'.

Kertai šķiet, ka viņa nekur neiederas. Attiecības ar klasesbiedriem nevarētu saukt par izcilām – meiteni vai nu ķircina, vai nosoda par labām sekmēm mācībās. Arī mājās neklājas labāk – tētis nav sajūsmā, ka viņai grāmatas un lasīšana patīk labāk nekā matemātika un datori, bet mamma, izdzirdot par Kertas problēmām, tikai nopūšas. Viendien, kad skolā gājis pavisam nelāgi, Kerta iepazīstas ar sparīgu horvātu meiteni Luciju, kas palīdz apjaust, ka tieši tādas meitenes kā Kerta ir īstas draudzības vērtas.

Kadri Hinrikusa (1970) ir bērnu rakstniece un žurnāliste. Studējusi teātra zinātni Tallinas Universitātē, strādājusi Igaunijas Nacionālajā televīzijā, bet pašlaik ir redaktore bērnu žurnālā Täheke. Hinrikusai lieliski padodas sirsnīgi un asprātīgi stāsti par bērnu ikdienas dzīvi. Viņas grāmatas divreiz iekļautas prestižajā White Ravens sarakstā.

Kadi Kurema (1963) ir ilustratore un grafiķe. Studējusi Igaunijas Mākslas akadēmijā, ilustrējusi 18 grāmatas bērniem, vairākas no tām iekļuvušas labāko igauņu bērnu grāmatu ikgadējā pieciniekā.

Grāmata “Zilonis” 2021. gadā nominēta Igaunijas Kultūrkapitāla gadskārtējai bērnu literatūras balvai, bet 2022. gadā saņēmusi Tartu Bērnu literatūras balvu (Bērnības balvu).

Latviešu valodā to tulkojusi vairākkārtējā Jāņa Baltvilka balvas laureāte Maima Grīnberga.

Tēmas
 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori - interesantākajam interneta žurnālam pasaulē.

Satori
Satori
Ielogojies
Komentē
0

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!