Nosaukums: Zilās planētas stāsts
Autors: Andre Snaijs Magnasons
Gads: 2019
Izdevējs: Liels un mazs
 
 
Grāmatas
21.11.2019

Zilās planētas stāsts

Komentē
0

Apgādā "Liels un mazs" klajā nākusi islandiešu autora Andres Snaija Magnasona grāmata bērniem "Zilās planētas stāsts".

Islandē "Zilās planētas stāsts" ir kļuvis par mūsdienu literatūras klasiku, pateicoties autora spējai par vides aizsardzības tēmu rakstīt nedidaktiskā un poētiskā veidā. Grāmata stāsta par bērniem, kas dzīvo uz Zilās planētas un kas daudzējādā ziņā ir līdzīga Zemei, tomēr tā ir aizraujošāka – uz tās dzīvojošie bērni nekad nenoveco un uz tās nav neviena pieaugušā, tādēļ bērni pavada laiku, darot ko vien vēlās un spēlējoties dabā. Kādu dienu uz planētas nolaižas kosmosa kuģis un no tā izkāpj pieaugušais, kurš piedāvā bērniem iemācīt lidot, apsola izkliedēt mākoņus uz visiem laikiem un pienaglot sauli pie horizonta, lai tā nekad nenorietētu un bērni varētu spēlēties visu laiku. Un viss, ko viņš vēlas saņemt pretī, ir mazliet bērnības.

Andre Snaijs Magnasons (Andri Snær Magnason) ir viens no zināmākajiem mūsdienu islandiešu autoriem. Dzimis 1973. gadā, studējis fiziku un islandiešu valodu un literatūru, raksta dzeju, lugas, stāstus, romānus, esejas un bērnu grāmatas. Viņa darbu tulkojumi publicēti vairāk nekā trīsdesmit valstīs. 1999. gadā Magnasons par bērnu grāmatu "Zilās planētas stāsts" saņēmis prestižo Islandes Literatūras balvu. Tā pati balva 2006. gadā viņam piešķirta par pretrunīgi vērtēto apjomīgo eseju "Sapņu zeme – pašpalīdzības rokasgrāmata baiļu pārņemtai tautai", kurā rakstnieks kritizē Islandes rūpniecības un enerģētikas politiku; pēc šīs esejas motīviem uzņemta arī filma. Atzinību iemantojis arī viņa romāns jauniešiem "Lovestar".

"Zilās planētas stāsts" šogad ieguvusi arī Zelta titulu konkursā "Manas mīļākās grāmatas bērniem" (My Favourtie Children’s Books) Ķīnā. Konkursu aizsāka Šeņdžeņas Bērnu bibliotēka 2014. gadā, un izvēlētās grāmatas tiek izvērtētas trīs kategorijās: literāras grāmatas, bilžu grāmatas un uzziņu literatūra.

Latviešu izdevumam ilustrācijas radījusi Kristīne Martinova, kas Latvijas Mākslas akadēmijā studējusi tekstilmākslu un grafiku.

Tēmas
 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori un izmanto reģistrēta lasītāja priekšrocības - vērtē, komentē un veido rakstu arhīvu!

Satori
Satori
Pieraksties!
Komentē
0

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!