Nosaukums: Vīrs vārdā Ūve
Autors: Frēdriks Bakmans
Izdevējs: Jāņa Rozes apgāds
 
 
Grāmatas
27.03.2015

Vīrs vārdā Ūve

Komentē
0

"Jāņa Rozes apgāds" latviski klajā izdevis zviedru rakstnieka Frēdrika Bakmana debijas romānu "Vīrs vārdā Ūve", kas drīz pēc izdošanas 2012. gadā kļuva par literāru sensāciju. No zviedru valodas tulkojusi Ineta Balode.

Romāna galvenajam varonim Ūvem ir 59 gadi. Viņš brauc ar "Saab". Kaimiņi viņu dēvē par kašķīgo rūgumpodu. Ik rītu Ūve dodas inspekcijas gājienā pa savu rindu māju kvartālu, lai pārbaudītu, vai kāds nav nevietā atstājis velosipēdu vai pienācīgi sašķirojis atkritumus. Lai gan viņš sen vairs nav iedzīvotāju kooperatīva priekšsēdis, kādam galu galā arī jākontrolē, vai viss tiek darīts kā nākas. Taču kādā novembra rītā sāktais ķīviņš ar jaunajiem kaimiņiem izvēršas par negaidītu draudzību, un šī vīra attiecības ar apkārtējiem nekad vairs nebūs tādas kā agrāk.

Frēdrika Bakmana romāns par pikto vīru vienlaikus ir daudziem atpazīstamu smieklīgu situāciju virkne un stāsts par cilvēku, kura tiešums un godīgums ne visiem ir pa prātam. Taču, neraugoties uz skarbo ārieni un izturēšanos, nīgrā vīra sirdī patiesībā slēpjas sirsnība, vientulība un dziļas, melanholiskas skumjas. Tā, nemitīgi balansējot starp smieklīgām, uzjautrinošām un smeldzīgi aizkustinošām ainām, kļūstam liecinieki intriģējošiem un neparastiem notikumiem.

Romāna autors Frēdriks Bakmans (1981) ir pazīstams zviedru žurnālists, blogeris un rakstnieks. Grāmatas galvenais varonis vispirms parādījās viņa blogā, un lasītāji nobalsoja, ka par šo skarbo vīru ir jāuzraksta romāns. "Vīrs vārdā Ūve" ir Bakmana debija rakstniecībā, kas drīz vien kļuva par starptautisku literāru sensāciju.

 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori un izmanto reģistrēta lasītāja priekšrocības - vērtē, komentē un veido rakstu arhīvu!

Satori
Satori
Pieraksties!
Komentē
0

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!