Nosaukums: Vārnas dzīve un dziesmas
Autors: Teds Hjūzs
Gads: 2023
Izdevējs: Neputns
 
 
Grāmatas
25.10.2023

Vārnas dzīve un dziesmas

Komentē
0

Izdevniecībā "Neputns" klajā nākusi Teda Hjūza dzejas izlase "Vārnas dzīve un dziesmas" Arvja Vigula atdzejojumā.

Turpinot modernās dzejas melno sēriju, izdevniecība "Neputns" izdod Teda Hjūza dzejoļu izlasi "Vārnas dzīve un dziesmas" Arvja Vigula sastādījumā un atdzejojumā. 

Četrdesmit gadu ilgās literārās karjeras laikā Teds Hjūzs (1930–1998) bija ievērojama figūra britu rakstniecības ainavā, un tāds viņš ir joprojām. Viņš bija pretrunīga personība ar plašu atstāto mantojumu, kas tāpat kā viņa privātā dzīve raisījis ne mazums pretrunīgu vērtējumu, tomēr būtu grūti noliegt, ka Hjūzu apvij britu "dižā dzejnieka", klasiķa aura. Iespējams, viņu varētu saukt par "pēdējo dižo dzejnieku" britu literatūrā. Zīmīgi, ka Hjūzs bija pēdējais Anglijas Dzejnieks laureāts, kuram šo titulu piešķīra uz mūžu, nevis ierobežotu laiku, kā tas notiek tagad.

Atdzejotājs Arvis Viguls grāmatas ievadā raksta: "Hjūzs uzskatīja – un ar savu daiļradi to arī pierādīja –, ka dzeja atklāj autora iekšējo būtību, lai arī kā dzejnieks tam pretotos. Intervijā žurnālam "The Paris Review" viņš sacījis: "Kad tu apsēdies ar pildspalvu rokā, katrs tavas dzīves gads ir tieši līdzās, saslēgts komunikācijā starp tavām smadzenēm un rakstošo roku…" Visas Hjūza personības šķautnes atspoguļojas viņa dzejā – rakstnieks, dēls, vīrs, mīļākais, tēvs, kaislīgs makšķernieks, lopkopis, dabas aizstāvis, Dzejnieks laureāts, karaļnama draugs, atdzejotājs, pasaules dzejas popularizētājs, bet arī mistiķis, kurš ticēja astroloģijai un pārdabiskajiem spēkiem, bet okeāna otrā pusē viņš ieguva briesmoņa, ļaunā vīra, "viņas (Silvijas Plātas) vīra" seju."

Atdzejotājs Arvis Viguls, redaktors Kārlis Vērdiņš, korektore Juta Ance Ķirķis, sērijas dizains: Andris Breže, makets: Marta Freimane.

Tēmas
 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori - interesantākajam interneta žurnālam pasaulē.

Satori
Satori
Ielogojies
Komentē
0

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!