Nosaukums: Vakara pasaciņas dumpīgām meitenēm
Autors: Elēna Favilli, Frančeska Kavallo
Gads: 2018
Izdevējs: Jāņa Rozes apgāds
 
 
Grāmatas
28.06.2018

Vakara pasaciņas dumpīgām meitenēm

Komentē
0

 "Jāņa Rozes apgādā" iznākusi Elēnas Favilli un Frančeskas Kavallo grāmata "Vakara pasaciņas dumpīgām meitenēm".

"Vakara pasaciņas dumpīgām meitenēm" ir projekts, kas gados un/vai garā jaunus lasītājus iepazīstina ar 100 ievērojamām sievietēm civilizācijas vēsturē.  Kā jau liecina nosaukums, šie stāsti veidoti pasakas formā, sniedzot īsu ieskatu konkrētās personības biogrāfijā un raksturojot viņas mērķus, sapņus, sasniegumus. Katru vakara pasaciņu papildina spilgts, izteiksmīgs aprakstītās personības portrets. Grāmatas varones ir ārkārtīgi dažādas un darbojušās ļoti atšķirīgās jomās, daudzās pasaules malās un arī dažādos vēstures posmos. Lai vēl vairāk uzsvērtu šo dažādību un piešķirtu grāmatai īpašu spilgtumu un stilistisko daudzveidību, to portretus radījušas sešdesmit talantīgas mākslinieces no dažādām valstīm – tostarp gan Itālijas, Portugāles un Vācijas, gan Dienvidāfrikas, Izraēlas un Indonēzijas.

Grāmatā aprakstītās personības savu vārdu vēsturē ierakstījušas visdažādākajos veidos – kā diženas valdnieces, talantīgas zinātnieces, dažādu mākslas jomu pārstāves, aktīvas cīnītājas gan par cilvēktiesībām kopumā, gan par sieviešu tiesībām. Taču viņas visas ir bijušas cieši pārliecinātas par savu lietu un virzījušās uz mērķi par spīti jebkādiem šķēršļiem.

Grāmatas ideja un tās krāšņais veidols iepriecējis un aizrāvis jau neskaitāmus cilvēkus visā pasaulē. "Vakara pasaciņas dumpīgām meitenēm" ir līdz šim jaudīgākais pūļfinansēšanas (crowdfunding) projekts grāmatniecības vēsturē – lai 2016. gada nogalē grāmatas angļu izdevums varētu nākt pasaulē, vietnē "Kickstarter" ziedoja daudzi atbalstītāji, kopā savācot šim projektam ap pusmiljonu dolāru. Pateicībā par šo uzticēšanos pirmo atbalstītāju vārdi tiek publicēti visos grāmatas izdevumos dažādās valodās.

"Katrs no simts šīs grāmatas stāstiem apstiprina, ka ar pārliecību sirdī mēs varam mainīt pasauli. Lai šīs drosmīgās pirmatklājējas jūs iedvesmo. Lai viņu portreti dod stingru ticību, ka skaistums spēj izpausties visās formās un krāsās un visos vecumos. Lai katrs, kurš lasa šo grāmatu, zina, ka vislielākais panākums ir dzīvot ar degsmi, zinātkāri un dāsnumu. Lai mēs ik dienu atceramies, ka mums ir tiesības būt laimīgām un bez ierobežojumiem izpētīt pasauli," grāmatas priekšvārdā saka autores.

No angļu valodas tulkojusi Renāte Punka.

Projekta un tekstu autores ir divas itāļu izcelsmes ņujorkietes. Elēna Favilli ir mediju producente un žurnāliste. Strādājusi gan drukātajos izdevumos, gan digitālajās ziņu vietnēs abpus Atlantijas okeānam. Favilli ieguvusi maģistra grādu semiotikā Boloņas Universitātē un studējusi digitālo žurnālistiku. Frančeska Kavallo ir rakstniece un teātra režisore. Viņas lugas iestudētas un saņēmušas dažādas godalgas visā Eiropā. Frančeska izveidojusi arī starptautisko ilgtspējīgas iztēles festivālu "Sferacavalli" Dienviditālijā. 2011. gadā abas "dumpīgās meitenes" izveidoja "Timbuktu Labs" – uzņēmumu, kas veido mobilās aplikācijas un grāmatas, kas saņēmušas starptautiskas balvas par izcilu un novatorisku dizainu.  "Timbuktu Labs" radītos produktus lieto jau vairāk nekā 2 miljoni vecāku visā pasaulē. 2013. gadā viņas ierindotas Itālijas radošāko uzņēmēju desmitniekā.

Tēmas
 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori un izmanto reģistrēta lasītāja priekšrocības - vērtē, komentē un veido rakstu arhīvu!

Satori
Satori
Pieraksties!
Komentē
0

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!