Nosaukums: Uzzīmē baltu lietu
Autors: Andra Manfelde, Neonilla Medvedeva
Gads: 2021
Izdevējs: Aminori
 
 
Grāmatas
11.06.2021

Uzzīmē baltu lietu

Komentē
0

Izdevniecībā "Aminori" iznākusi Andras Manfeldes un Neonillas Medvedevas grāmata "Uzzīmē baltu lietu".

Andras Manfeldes "Uzzīmē baltu lietu" ir autobiogrāfiskos motīvos balstīts miniatūru krājums, kas tapis sadarbībā ar mākslinieci Neonillu Medvedevu. Grāmatas galvenā varone ir meitene, kura grib kļūt par gleznotāju. Izrādās, ka tas nemaz nav viegli – ir jāprot ne tikai zīmēt, gleznot, veidot, dzēst, strādāt ar tušu un piekņopēt papīru, bet arī izzināt dabu un izprast citu mākslinieku paveikto. Ceļā uz mākslu meitene sastopas ar perspektīvu, lazēšanu, krāsu romantiskajiem un sarežģītajiem nosaukumiem. Grāmatā tiek uzdoti arī dažādi svarīgi jautājumi, piemēram, kas ir māksla un kā iedabūt lapā ziloni. 

"Domājot par savu radošo ceļu, atskārtu, ka tas sācies mūzikas skolā, bet turpinājies ar ogli, guašām, eļļas krāsām, molbertu, maisot ģipsi un pētot reprodukciju albumus," stāsta Andra Manfelde. "Līdz 33 gadu vecumam biju pārliecināta, ka būšu gleznotāja, bet vēlāk sapratu, ka gleznot var arī ar vārdiem."

Māksliniece Neonilla Medvedeva grāmatai radījusi īpašas ilustrācijas, un tajā varēs aplūkot arī gandrīz 20 viņas gleznu reprodukciju.

Andra Manfelde (1973) dzimusi Kuldīgā. Absolvējusi Rīgas Dizaina un mākslas vidusskolu. Pirmās grāmatas iznākušas 2005. gadā – autobiogrāfisks romāns "Adata" un dzejoļu krājums "Tranšejas dievi rok". 16 grāmatu autore un vairāku balvu laureāte. Dažām no savām bērnu grāmatām veidojusi ilustrācijas.

Neonilla Medvedeva (1987) dzimusi Rīgā. Beigusi Latvijas Mākslas akadēmijas Glezniecības nodaļas figurālās glezniecības meistardarbnīcu. Kopš 2006. gada piedalās grupu izstādēs Latvijā un ārzemēs, kā arī sarīkojusi vairāk nekā 15 personālizstāžu. Neonilla nodarbojas arī ar ikonu glezniecību, baznīcu restaurāciju un apgleznošanu.

Grāmatu "Uzzīmē baltu lietu" var iegādāties izdevniecības "Aminori" grāmatu veikalā Kr. Valdemāra ielā 69, internetveikalā, kā arī grāmatnīcās visā Latvijā.

Tēmas
 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori - interesantākajam interneta žurnālam pasaulē.

Satori
Satori
Ielogojies
Komentē
0

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!