Nosaukums: Uz mājām
Autors: Indreks Kofs
Gads: 2021
Izdevējs: Pētergailis
 
 
Grāmatas
30.04.2021

Uz mājām

Komentē
0

Izdevniecība "Pētergailis" laidusi klajā igauņu rakstnieka Indreka Kofa grāmatu bērniem "Uz mājām".

Igauņu rakstnieks Indreks Kofs un māksliniece Marja Līsa Platsa parāda, kāds būtu piecgadīga zēna ceļš no bērnudārza uz mājām, ja viņš drīkstētu iet viens. Grāmatā „Uz mājām" asprātīgi un saistoši atainota katra bērna kvēlākā vēlēšanās – ātrāk izaugt un kļūt patstāvīgam. Madis gan sevi uzskata par lielu puiku, jo prot sakārtot savas rotaļlietas, braukt ar divriteni, tīrīt zobus, aizpogāties, zina dažus burtus un mamma viņam ir mācījusi, kā uzvesties uz ielas. Vecākiem, kopā ar bērniem lasot par Mada piedzīvojumiem pilno ceļojumu uz mājām, rodas lieliska iespēja apspriest dažādas situācijas, kā uzvesties, ja līdzās nav pieaugušā.

Kādu dienu, kad piecgadīgajam Madim neviens nevar atnākt pakaļ uz bērnudārzu, viņam uz mājām ir jāiet vienam. Šis pasākums izvēršas par piedzīvojumiem pilnu ceļojumu, kurš beidzas vēlu vakarā ar satraukto, taču bezgala laimīgo vecāku satikšanu.

Indreks Kofs (Indrek Koff, 1975) ir bērnu rakstnieks, dzejnieks un tulkotājs. Absolvējis Tartu universitātes Franču valodas un literatūras fakultāti. Par nozīmīgiem tulkojumiem no franču uz igauņu valodu ir saņēmis Francijas Literatūras un Mākslas ordeni. Arī igauņu dzejas laukā I. Kofs ir izpelnījies atzinību ar lakonisko vēstījumu, debitējot 2006. gadā ar savu pirmo dzejas krājumu "Vana laul" (Vecā dziesma). Kopā ar dzīvesbiedri Evu Kofu (Eva Koff) ir sarakstījis lugu bērniem. Interneta žurnālā „Punctum" 23. 02. 2018. Maimas Grīnbergas tulkojumā publicēti fragmenti no I. Kofa Histēriskā traktāta par igaunisko dzīvesdziņu (eestluse elujõust, 2010), kam tika piešķirta Igaunijas Kultūrkapitāla dzejas balva.

No igauņu valodas tulkojusi Daila Ozola, māksliniece Marja Līsa Platsa.

Tēmas
 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori - interesantākajam interneta žurnālam pasaulē.

Satori
Satori
Ielogojies
Komentē
0

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!