Nosaukums: Trimdas anatomija
Autors: Juris Kronbergs
Gads: Ls 3.95
Izdevējs: Mansards 2009
 
 
Grāmatas
28.05.2009

Trimdas anatomija

Komentē
0
Grāmatā „Trimdas anatomija” apkopoti dzejoļi, kas sarakstīti no 1970. līdz 1991. gadam, un arī ārpus krājumiem esošie dzejoļi, kas tapuši no 1993. līdz 2008. gadam.

Grāmatā iekļauti dzejoļi no krājumiem „Pazemes dzeja”, „Iesnas un citi dzejoļi”, „Biszāles” un „Tagadnes”, kā arī izlasēm „Par īstenību, četrām sāpēm un bezizejas istabu” un „Mana latviskā ikdiena”. Ārpus krājumiem ievietoti agrāk nepublicēti vai tikai žurnālos un laikrakstos publicēti dzejoļi par trimdu un aizgājušiem cilvēkiem – autora vecākiem un draugiem, kas līdztekus laikmetam lielākā vai mazākā mērā bijuši Jura Kronberga dzīves „līdzautori”.

Juris Kronbergs dzejoļu krājuma ievadā raksta: „Sešdesmit astotais, tas bija lūzums. Daudzējādā ziņā. Par to rakstīts daudz šajā jubilejas gadā. Šī dzejoļu izlase ar dzejoļiem par pasauli, politiku, trimdu, Latviju, identitāti – par godu sešdesmit astotajam. Atceroties tos „senos laikus”, kas mani veidojuši, kad bija tāda latviešu trimda un es rakstīju: „Es esmu dzimis trimdā / Vai esmu trimdā?” Kad visā pazemībā domāju, ka dzeja var padarīt pasauli par mazliet labāku vietu.”

Grāmatas māksliniecisko noformējumu veidojis Jura Kronberga dēls Egīls Kronbergs.
 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori un izmanto reģistrēta lasītāja priekšrocības - vērtē, komentē un veido rakstu arhīvu!

Satori
Satori
Pieraksties!
Komentē
0

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!