Nosaukums: Traka lapsa pār ceļu
Autors: Gaiķu Māris
Gads: 2022
Izdevējs: Valters Dakša
 
 
Grāmatas
17.04.2023

Traka lapsa pār ceļu

Komentē
0

Izdevniecībā "Valters Dakša" iznācis dzejnieka Gaiķu Māra dzejoļu krājums "Traka lapsa pār ceļu".

"Gaiķu Māra dzejoļi, kas čum un mudž no zvēriem, putniem, kukaiņiem, kokiem, ūdeņiem un augiem, ir izteikti ekofenomenoloģiski un simptomātiskā formā uzrāda latviešu mūsdienu dzejas nevēlēšanos analizēt antropocēna laikmeta postošo ietekmi. [..] Citiem vārdiem sakot, dzejoļi netiecas pēc vispārinājuma, it kā tie nudien būtu rakstīti privātai lietošanai, dvēseles klusuma sadzirdēšanai, kam ir vērtība primāri procesā (autors krājumu noslēdz ar vēlmi atgriezties “klusumā mierā un norimšanā" (63. lpp.))," interneta literatūras, filozofijas žurnālā "Punctum" raksta dzejnieks un literatūrkritiķis Artis Ostups.

Gaiķu Māris, īstajā vārdā Māris Rozentāls, ir latviešu dzejnieks. Mācījies Gaiķu pamatskolā un Skrundas Profesionālajā vidusskolā. Mācījies Sv. Gregora skolā ikonogrāfiju un baznīcas mākslas vēsturi. Studējis teoloģiju Latvijas Universitātē. 2006. gadā saņēmis Latvijas literatūras gada balvu par debijas dzejas krājumu "Mugursoma". Otrā grāmata "Gribu ēst" laista klajā 2011. gadā izdevniecībā "Neputns". 2022. gadā izdotā grāmata "Traka lapsa pār ceļu" nominēta Latvijas Literatūras gada balvai 2023 kategorijā "Labākais dzejas autordarbs".

Tēmas
 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori - interesantākajam interneta žurnālam pasaulē.

Satori
Satori
Ielogojies
Komentē
0

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!