Nosaukums: Tev viņa patiks
Autors: Ilze Trumpe
Gads: 2020
Izdevējs: Mansards
 
 
Grāmatas
13.02.2020

Tev viņa patiks

Komentē
0

Apgādā "Mansards" klajā nācis Ilzes Trumpes grafiskais romāns pieaugušajiem "Tev viņa patiks". Grāmatas redaktore ir Inga Gaile, dizainu veidojusi Linda Lūse.

"Ilzes Trumpes grāmata "Tev viņa patiks" ir neparasta un personiska atzīšanās jūtās. Tie paši trīs vārdi, tikai ar uzzīmētām robežām. Zīmējumu stāsts ir melnbalts kā mēmais kino, paveicot kinematogrāfa uzdevumu – aizkustināt ar mīmiku, žestiem, vīziju. Taču līdzās zīmējumiem stāsts arī uzrakstīts – melns uz balta, rokrakstā. Grāmata – apsolījums, mierinājums, ļoti jūtīgs darbs, rakstīts kādam personiski un tajā pašā laikā – jebkuram. Varbūt tāpēc, ka mums katram ir kāds atzīšanās stāsts," teikts grāmatas anotācijā.

Grāmatas redaktore dzejniece Inga Gaile saka: "Par ko nevar runāt, par to – jāzīmē.* Ilzes Trumpes grafiskais romāns "Tev viņa patiks" ir brīnišķīga grāmata, kuru mēs jau sen esam pelnījušas un pelnījuši.

Maigi pašironiski zīmējumi atklāj reizēm skumju, reizēm cerību pilnu, bet ārkārtīgi cilvēcīgu pasauli. Tiešās, bet saudzīgās zīmējuma līnijas un stāsta vienkāršība kļūst par dziedinošu piedzīvojumu skatītājām (-iem) un lasītājiem (-ām).

Tā ir Ilzes Trumpes pirmā grāmata un kā tāda ir notikums mūsu kultūrtelpā ar savu patiesi cilvēcīgo sievietes skatījumu, kurš nerunā par receptēm, nemāca manipulāciju, nemudina iekarot vai pakļauties, bet vienkāršiem vārdiem un zīmējumiem izstāsta stāstu. (*Pārfrāzēts Vitgenšteina citāts "Par ko nevar runāt, par to jāklusē.")"

Grāmatas atvēršana un saruna ar autori notiks "Latvijas Grāmatu izstādes 2020" Rakstnieka viesistabā piektdien, 28. februārī plkst. 13.00 Starptautiskajā izstāžu centrā Ķīpsalā.

Grāmatu var atrast apgāda "Mansards" e-veikalā https://www.apgadsmansards.lv/lv/book/603/tev-vinja-patiks/ un grāmatnīcās visā Latvijā.

Tēmas
 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori un izmanto reģistrēta lasītāja priekšrocības - vērtē, komentē un veido rakstu arhīvu!

Satori
Satori
Pieraksties!
Komentē
0

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!