Nosaukums: Suursna
Autors: Elīna Vendija Rībena
Gads: 2021
Izdevējs: četrdesmit grādi
 
 
Grāmatas
19.07.2021

Suursna

Komentē
0

Biedrība "četrdesmit grādi" izdevusi pirmo grāmatu – jaunās latviešu dzejnieces Elīnas Vendijas Rībenas debijas krājumu "Suursna".

"Rībenas debijas dzejas krājums apliecina jaunākās latviešu dzejnieku paaudzes meklējumus, ienesot jaunus motīvus un to variācijas, bet vienlaikus saglabājot spēcīgu sava laika izjūtu. Tajā atklājas dziļi jūtīgs un ar emocionālo pasauli apveltīts cilvēks, kurš spēj aizkustināt un uzrunāt lasītājus. Vienlīdz izkopta ir Rībenas poētika, kuru veido precīzs verlibrs, savdabīgs un saskanīgs urbānās vides un dabas tēlojums, rūpīga pašrefleksija un rotaļīgs valodas lietojums," par krājumu izsakās tā redaktors Raimonds Ķirķis.

Krājumā dzeja un tās atspoguļojums attēlots stilizētās Morzes koda zīmēs, tādā veidā akcentējot darbā ietverto pamatmotīvu – signālus, kas izpaužas gan savstarpējā komunikācijā, gan tās trūkumā, gan cilvēka saskarsmē ar apkārtesošo pasauli. Grāmatu papildina vizuālas interpretācijas: mākslinieces Karlīnas Martas Zvirbules radītie attēli un krājuma autores bērnības zīmējumi.

Elīna Vendija Rībena ir latviešu dzejniece un filosofijas žurnāla "Tvērums" literārā redaktore. Kopš Literārās Akadēmijas beigšanas 2017. gadā, publicējusies vairākos literārajos medijos: "Kultūrzīmes", "Ubisunt", "Punctum", "Konteksts" un "Satori".

Grāmata ir izdota 222 eksemplāros, no kuriem katrs ir šūts ar rokām. Sarkanais vāks ir drukāts sietspiedes tehnikā, un uz tā redzams krājuma autores 2001. gada zīmējums.

Grāmatu ir iespējams iegādāties bāros "Bolderāja" (C. – S. vakaros)  un "Aleponija", kā arī rakstot uz epastu – [email protected].

Tēmas
 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori un izmanto reģistrēta lasītāja priekšrocības - vērtē, komentē un veido rakstu arhīvu!

Satori
Satori
Pieraksties!
Komentē
0

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!