Nosaukums: Suns, kurš atrada skumjas
Autors: Rūta Briede, Elīna Brasliņa
Gads: 2018
Izdevējs: Liels un mazs
 
 
Grāmatas
22.03.2018

Suns, kurš atrada skumjas

Komentē
0

Bērnu grāmatu izdevniecībā "Liels un mazs" iznākusi jauna bilžu grāmata "Suns, kurš atrada skumjas" visu vecumu lasītājiem. Grāmatas autore ir Rūta Briede, bet ilustrācijas veidojusi Elīna Brasliņa.

Pilsētu kādu dienu pēkšņi pārņem melni dūmu mākoņi, kas izplata nomāktību un laupa visam krāsu un smaržu. Drosmīgais suns izlemj skumjām neļauties un uzslien kāpnes līdz debesīm. Izrādās, ka mākoņi ir pilni ar noskumušām skumjām, taču tās var kliedēt, uzspēlējot mutes ermoņikas.

Rūtas Briedes poētiskais stāsts vēsta par to, ka izkliedēt iespējams pat skumjas, ja vien no tām nevairās.

Elīnas Brasliņas attapīgais vizuālais ietērps ļauj lasītājam gandrīz fiziski sajust nomāktības smagumu un atvieglojumu, kas seko, tai pagaistot.

Iekšējais dialogs ar savām emocijām cilvēkam ir aktuāls vienmēr, tāpēc arī šī grāmata būs piemērota visu vecumu lasītājiem, tai skaitā pieaugušajiem.

Paralēli galvenajai stāsta līnijai, grāmata mudina aizdomāties arī par lielpilsētai raksturīgo urbāno vidi: steigu, nomāktību, vienaldzību.

Šī ir pirmā grāmata, kurā Latvijas Mākslas akadēmijas pasniedzēja Rūta Briede sadarbojas ar savu ilustrācijas kursa studenti Elīnu Brasliņu, kas ir viena no šobrīd pamanāmākajām jaunās paaudzes ilustratorēm. Abas autores 2017. gadā saņēma Starptautisko Jāņa Baltvilka balvu: Elīna Brasliņa ilustrācijā, bet Rūta Briede par debiju bērnu literatūrā ar grāmatu "Kaiju karalienes noslēpums", kuru ir gan ilustrējusi, gan sarakstījusi.

Grāmatas "Suns, kurš atrada skumjas" izdošanu atbalsta Valsts kultūrkapitāla fonds un Rīgas dome.

Grāmata drīzumā tiks izdota arī Korejā, Ķīnā un Taivānā.

Ar visām izdevniecības "Liels un mazs" grāmatām var iepazīties mājaslapā, par vislabāko cenu tās iespējams iegādāties gan izdevniecības birojā Tērbatas ielā 49/51-12, gan mājas lapā. Grāmatas pieejamas arī visos lielākajos grāmatu veikalos, kā arī galerijā "Istaba", veikalā "M50", kultūrpreču mājā "NicePlace", grāmatnīcā "Mr Page" un citviet.

Tēmas
 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori - interesantākajam interneta žurnālam pasaulē.

Satori
Satori
Ielogojies
Komentē
0

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!