Nosaukums: Spogulis un gaisma
Autors: Hilarija Mantela
Gads: 2023
Izdevējs: 2024
 
 
Grāmatas
19.01.2024

Spogulis un gaisma

Komentē
0

Apgāds "Zvaigzne ABC" izdevis Hilarijas Mantelas romānu "Spogulis un gaisma".

Ar astoņus gadus tapušo un lasītāju pacietīgi gaidīto romānu "Spogulis un gaisma" noslēdzas triloģija par Tomasu Kromvelu, kalēja dēlu, kurš ar savu viedo, tālredzīgo prātu, neizsmeļamo enerģiju un uzdrīkstēšanos kļuva par Henrija VIII labo roku un vienu no ietekmīgākajām personām tā laika politisko notikumu arēnā.

Pilnā mērā izmantojot savu spožo stāstnieces talantu, autore ir uzbūrusi spilgtu un daudzveidīgu laikmeta ainu, kurā darbojas vesela virkne neaizmirstamu, pastoziem krāsas triepieniem iezīmētu personāžu, sākot ar valdniekiem, hercogiem, galminiekiem un vēstniekiem un beidzot ar priesteriem, mūkiem, pavāriem un suņkopjiem... Mantelai piemīt patiesi unikāla spēja pētīt šī nežēlīgā laikmeta tikumus, piešķirot savai vēstures interpretācijai ļoti mūsdienīga, viegli lasāma, dzirkstoši ironiska un vienlaikus ļoti poētiska romāna veidolu.

Atbrīvojis Henriju VIII no Annas Boleinas, Kromvels turpina uzticīgi kalpot savam kungam, risinot teju visus aktuālos jautājumus gan iekšpolitikā un ārpolitikā, gan ne mazāk komplicētajā karaļa precību un pēcteču radīšanas jomā. Veiksmīgi risinot visas problēmas, Kromvels aizmirst padomāt tikai par vienu jautājumu: cik ilgi viņš spēs saglabāt egocentriskā un untumainā Henrija labvēlību?

No angļu valodas tulkojusi Karīna Tillberga. 

Tēmas
 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori - interesantākajam interneta žurnālam pasaulē.

Satori
Satori
Ielogojies
Komentē
0

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!