Nosaukums: Serotonīns
Autors: Mišels Velbeks
Gads: 2022
Izdevējs: Jāņa Rozes apgāds
 
 
Grāmatas
11.03.2022

Serotonīns

Komentē
0

"Jāņa Rozes apgādā" iznācis franču rakstnieka Mišela Velbeka jaunākais romāns "Serotonīns".

Viens no nozīmīgākajiem un arī skandalozākajiem franču rakstniekiem Mišels Velbeks (Michel Houellebeq, 1958) latviešu lasītājam ir labi pazīstams: Dena Dimiņa tulkojumā iznākuši jau pieci romāni, tostarp "Elementārdaļiņas" un Gonkūra prēmiju saņēmušais "Karte un teritorija". Romāna "Pakļaušanās" dramatizējums Alvja Hermaņa režijā ar izrādīts Jaunajā Rīgas teātrī. Savukārt "Serotonīns" ir sarkastisks, biedējošs, jautrs, neķītrs, aizvainojošs un politnekorekts romāns par norietu, ko piedzīvo Eiropa, Rietumu civilizācija un cilvēce kopumā.

Pēc sakāves profesionālajā un mīlas jomā novecojošais hedonists un lauksaimniecības eksperts Florāns Klods Labrusts secina, ka "mirst no skumjām". Attiecības ar pašreizējo draudzeni ir strupceļā, karjera tāpat, ikdienu grūti iztēloties bez regulāras medikamentu devas. Smokot no vientulības, patērnieciskuma, hedonisma un pilsētas nomocīts, Labrusts nolemj atgriezties Normandijā, kur reiz reklamējis vietējos sierus, iemīlējies un pat – kā tagad šķiet – bijis laimīgs. Taču turienes zemkopji tāpat kā viņš ilgojas pēc neiespējamā – vienkāršāku un humānāku laiku atgriešanās, un daži gatavi par to cīnīties vārda tiešā nozīmē.

No franču valodas tulkojis Dens Dimiņš.

Tēmas
 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori - interesantākajam interneta žurnālam pasaulē.

Satori
Satori
Ielogojies
Komentē
0

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!