Nosaukums: Sausumlaiks
Autors: Gabriela Babnika
Gads: 2020
Izdevējs: Mansards
 
 
Grāmatas
11.09.2020

Sausumlaiks

Komentē
0

Apgādā "Mansards" klajā nācis slovēņu rakstnieces Gabrielas Babnikas romāns "Sausumlaiks".

Slovēņu rakstniece Gabriela Babnika (Gabriela Babnik) ir dzimusi 1979. gadā Vācijā. Kopš 2002. publicējas dažādos izdevumos, raksta radiolugas. Viņas romāns "Kokvilnas āda" (2007) saņēmis prēmiju par labāko pirmo daiļdarbu. Romāns "Sausumlaiks" (2012) atnesa autorei Eiropas Savienības Literatūras balvu (2013). Viņa apbalvota arī par savu literārās kritiķes veikumu – ar "Prix Stritar". Pašlaik viņa pastāvīgi ceļo no Slovēnijas uz Āfriku un atpakaļ.

"Sausumlaiks" ir darbs par mīlestību – dimensijā, kurā stereotipās lomas ir mainītas vietām. Viņa – sešdesmit divus gadus veca māksliniece – nāk no Eiropas vidienes, viņš – divdesmit septiņus gadus vecs afrikānis – ir audzis uz ielas un bijis vardarbības upuris. Abu draudzībā jūtama ķermeniskā vientulība, traģiskā bērnība, un jo sevišķi harmatans – sausumvējš, kas traucē uzplaukt mīlestībai. Drīz māksliniece noprot, ka tukšumu starp abiem rada ne jau ādas krāsa vai gadu starpība, bet vispirms jau – sievietes piederība rietumu civilizācijai, kurā zudušas tradicionāli ierastās lomas – meitas, sievas un mātes. Erotika nepārsniedz vientulības robežas, patālāk nobāztie noslēpumi no pagātnes ielaužas tagadnē, padarot to grūtāk pārciešamu, vēl neaizsargātāku. Romānā ievijas gan maģiskais reālisms, gan fragmenti no Āfrikas politiskās realitātes, caur tekstiem iepazīstam tādus rakstniekus kā Ben Okri, Salmans Rušdi, Kens Buguls, Kriss Abani, Vole Šojinka, Helons Habila, īpaša vieta ierādīta arī afrikāņu kinematogrāfijas atslēgas figūrai – Senegālas režisoram Djibrilam Diopam Mambētiju.

Tēmas
 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori un izmanto reģistrēta lasītāja priekšrocības - vērtē, komentē un veido rakstu arhīvu!

Satori
Satori
Pieraksties!
Komentē
0

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!