Nosaukums: Saulesraksts
Autors: Reins Rauds
Gads: 2023
Izdevējs: Neputns
 
 
Grāmatas
19.05.2023

Saulesraksts

Komentē
0

"Jāņa Rozes apgādā" iznācis igauņu rakstnieka Reina Rauda romāns "Saulesraksts".

Igauņu spēkasieva Lilī Ojamā kopā ar cirka trupu devusies turnejā pa carisko Krieviju, taču revolūcija iegrūž valsti haosā, un pilsoņu kara virpuļos Lilī jābēg vispirms uz Ķīnu, bet no turienes tālāk uz Japānu. Tajā pašā laikā ceļu pretējā virzienā no Japānas uzsāk lingvistikas amatieris Cuneo Ņitta, cienījamas samuraju dzimtas pēctecis un šinto priestera dēls, kurš oficiāli dodas uz Krieviju meklēt karā pazudušā brāļa kapu, taču patiesībā grib atrisināt noslēpumu, kas viņu aizved vēl daudz tālāk...

Igauņu rakstnieks Reins Rauds (1961) ir daudzpusīgs intelektuālis, poliglots, universitātes profesors, japanologs, sabiedriskās domas ietekmētājs, kurš raksta dzeju, prozu, lugas, esejas un tulko. Latviešu lasītājiem jau pazīstami viņa romāni “Perfektā teikuma nāve” (2015, latviski 2017) un “Rekonstrukcija” (2012, latviski 2019). Līdz šim jaunākā romāna “Saulesraksts” (2021) darbība sniedzas līdz abiem Eirāzijas galiem un savij gan atsevišķu cilvēku, gan veselu tautu likteņus. Tāpat kā iepriekšējos, arī šo romānu latviešu lasītāji varēs iepazīt Maimas Grīnbergas tulkojumā.

"Patiešām meistarīgs romāns, kurā rodama gan vēsturiska panorāma, gan aizraujošas dēkas, gan filozofiskas dzīles. Starp Igauniju un Japānu eksistē savāda saikne, un, lasot grāmatu, šī intuitīvā nojauta pastiprinās. “Saulesraksts” ir romāns, ko lasīs arī pēc gadiem." Valdurs Mikita, igauņu rakstnieks.


Tēmas
 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori - interesantākajam interneta žurnālam pasaulē.

Satori
Satori
Ielogojies
Komentē
0

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!