Nosaukums: Samainītais
Autors: Kotrīna Zīle
Gads: 2019
Izdevējs: Jāņa Rozes apgāds
 
 
Grāmatas
20.12.2019

Samainītais

Komentē
0

"Jāņa Rozes apgādā" iznācis lietuviešu rakstnieces Kotrīnas Zīles romāns jauniešiem "Samainītais".

Grāmatas notikumi norisinās mūsdienās Viļņā, taču sižetu caurvij arī atsauces uz lietuviešu mitoloģiju un ticējumiem. Kādā ziemas dienā, kad Viļņas mākslas skolas pēdējā kursa audzēkņi gatavo karnevāla maskas Meteņiem, pilsētu pārņem pat ziemas apstākļiem neparasts sals un puteņi, un sešpadsmitgadīgie Gabija un Geds tiek ierauti savādu notikumu virpulī. Ar šiem ļoti atšķirīgajiem jauniešiem sāk notikt neizprotamas lietas, un tikko modušās jūtas cenšas nomākt gluži neticami spēki: pagraba tumsā var sastapt pašu Velnu, baltā drānā ietinusies Ģiltene mēdz ierasties gluži negaidīta, putni un mājdzīvnieki sāk uzvesties kā nešķīsti neradījumi…

Kotrīna Zīle ir rakstniece un māksliniece, kura rada darbus par mitoloģijas tēmām. Viņas debijas grāmata "Milzis mazulis" (Aukso žuvys, 2014) tika iekļauta labāko 2014. gada Lietuvas bērnu grāmatu pieciniekā; "Lielā būtņu grāmata" (Aukso žuvys, 2016) Grāmatu mākslas konkursā saņēma balvu kā 2016. gada skaistākā grāmata bērniem. "Samainītais" (2019) ir pirmā rakstnieces grāmata jauniešiem, viņa tai gan rakstījusi tekstu, gan veidojusi ekspresīvo vizuālo noformējumu. Grāmata mūsu kaimiņvalstī jau iekļauta 2019. gada labāko jauniešu grāmatu pieciniekā.

"Grāmatas varoņiem ļāvu neizlikties – būt savādiem, dusmīgiem un trakiem, runāt neizskaistinātā, ikdienišķā valodā. Mitoloģiskās būtnes nometināju uz dzīvi mūsdienu pasaulē. Tā viņi visi atdzīvojās. Un atdzīvojušies nolaupīja manu sirdi. Ceru, ka tā notiks arī ar jums," savā uzrunā lasītājiem saka Kotrīna Zīle.

"Man patika, kā sausā realitāte tiek bagātināta ar gardu mistiku. Visas tās atdzimušās teiku būtnes... Nevienā lietuviešu grāmatā neko tamlīdzīgu neesmu lasījusi," grāmatas oriģinālizdevumu komentējusi ekstravagantā lietuviešu dziedātāja Migloko.

Grāmatu no lietuviešu valodas tulkojusi Dace Meiere.

Tēmas
 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori un izmanto reģistrēta lasītāja priekšrocības - vērtē, komentē un veido rakstu arhīvu!

Satori
Satori
Pieraksties!
Komentē
0

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!