Nosaukums: Runājošie suņi
Autors: Elīna Brasliņa
Gads: 2019
Izdevējs: Liels un mazs
 
 
Notikums
31.08.2019

Runājošie suņi

Komentē
0

Apgādā "Liels un mazs" iznācis Elīnas Brasliņas zīmētais komikss "Runājošie suņi", kas veidots pēc animācijas studijā "Atom art" tapušās režisora Edmunda Jansona filmas "Jēkabs, Mimmi un runājošie suņi" motīviem.

Sižeta pamatā ir rakstnieces Luīzes Pastores grāmata "Maskačkas stāsts", kas 2013. gadā ar Reiņa Pētersona ilustrācijām iznāca izdevniecībā "Neputns" un ieguva Latvijas Literatūras gada balvu, kā arī ir tulkota angļu valodā. Iedvesmojies no Pastores grāmatas, tapa Edmunda Jansona pilnmetrāžas animācijas filma "Jēkabs, Mimmi un runājošie suņi" programmas "Latvijas filmas Latvijas simtgadei" ietvaros. Atšķirībā no filmas, Elīnas Brasiņas zīmētajā komiksā notikumiem var sekot no Maskačas runājošo suņu skatupunkta.

Komiksa spraigais sižets, Elīnas Brasliņas asprātīgās un detaļām bagātās ilustrācijas un īsie dialogi, kurus no Līgas Gaisas rakstītā filmas scenārija komiksam adaptējusi redaktore Sanita Muižniece un rakstniece Inese Zandere, attīstīs bērnu iztēli, kā arī teksta un vizuālo lasītprasmi. Ar grāmatu "Runājošie suņi" izdevniecība "Liels un mazs" atsāk latviešu autoru un mākslinieku veidotu komiksu kā bērnu grāmatniecībā nozīmīga žanra izdošanu. Grāmata "Runājošie suņi" lasāma pirmsskolas un jaunākā skolas vecuma bērniem.

Runājošie suņi dzīvo neparastā Rīgas nostūrī, ko mēdz dēvēt par Maskačku. Viņi ir tās sargi, kam nepaslīd garām arī Jēkaba Putna, Rīgas centra zēna, ierašanās. Jēkabam jāpavada nedēļa pie radiem Maskačkā, bet viņa pašpārliecinātā māsīca Mimmi par to nemaz nav sajūsmā. Jēkabs grib būt arhitekts tāpat kā tētis, zīmē savas sapņu pilsētas  un tic, ka sapņi piepildās. Suņi sāk novērot Jēkabu, taču atklājas citi satraucoši jaunumi: pazudusi runājošo suņu vadoņa Bosa māsa Sniedze. Turklāt Maskačkā gaidāmas lielas pārmaiņas: uzņēmējs Rausis plāno romantisko priekšpilsētu pārvērst bezpersoniskā debesskrāpju rajonā. Suņi un bērni draudzīgā komandā mēģina stāties ceļā Rauša plāniem un atrast Sniedzi. Vai izdosies?

Grāmatas izdošanu atbalstījis Valsts kultūrkapitāla fonds un "Arctic Paper".

Izdevniecības "Liels un mazs" grāmatas par vislabāko cenu iespējams iegādāties izdevniecības birojā Tērbatas ielā 49/51-12 un mājas lapā www.lielsmazs.lv, kā arī visos lielākajos grāmatu veikalos un citur.

Tēmas
 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori - interesantākajam interneta žurnālam pasaulē.

Satori
Satori
Ielogojies
Komentē
0

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!