Mīlestībai pret Latviju nav vienas formulas. Ziedo patriotiskās audzināšanas portālam Satori!

Nosaukums: Raiņa ielas cirks
Autors: Luīze Pastore
Gads: 2022
Izdevējs: Neputns
 
 
Grāmatas
23.08.2022

Raiņa ielas cirks

Komentē
0

Izdevniecība "Neputns" izdod Luīzes Pastores grāmatu bērniem "Raiņa ielas cirks". 

Grāmata "Raiņa ielas cirksir stāsts par saprašanos vienas ielas garumāJūle un Margrieta dzīvo katra savā ielas galābet viņu ikdienas notikumos cieši iesaistīti teju visi garās Raiņa ielas iemītniekiRaiņa ielā prot draudzētiesgarlaikotiesmācās atvadīties un sērotun vissvarīgākais — te zina visiem kopā radīt svētkus. Tas ir, autores vārdiem, "pēc patiesiem notikumiem pilnībā izdomāts stāsts, kas balstīts kādas Latvijas mazpilsētas Raiņa ielā redzētajā, pieredzētajā un dzirdētajā, aprunājoties ar vietējiem iedzīvotājiem". 

Grāmatā svarīga ir lasītāja iesaistīšanās, kļūšana par grāmatas varoni, sākotnēji to neapzinoties. Tas izdodas, pateicoties meistarīgam Luīzes Pastores, ilustratores Ievas Jurjānes un grāmatas iekārtotāja Alekseja Muraško kopdarbam. Turklāt grāmatas pēdējā, astotā, nodaļa ir teksta vizuāls turpinājums, "klusais stāsts", ko veidojusi Ieva Jurjāne. "Astotajā nodaļā turpinās Raiņa ielas iemītnieku ikdienas dzīve, tikai bez tekstuālā paskaidrojuma. Tā ir tikpat īsta un patiesa, cik paradoksāla un pārspīlēta kā cirka un bērnības pasaule vispār. Ar spēlei raksturīgu vieglumu, ilustrācijas pavadoši uzdevumi paredzēti vērības treniņam un pirmsskolas pamatprasmju nepiespiestai apguvei – krāsu, ciparu, burtu, formu atpazīšanai," stāsta māksliniece. 

Luīze Pastore raksta grāmatas bērniem un pusaudžiem. Pastores jaunākā izdotā grāmata "Laimes bērni" šī gada pavasarī saņēmusi prestižo Starptautiskā Boloņas bērnu grāmatu tirgus balvu "Jaunie apvāršņi".  

Redaktore – Sigita Kušnere, korektore – Juta Ance Ķirķis, ilustratore – Ieva Jurjāne, dizainers un maketētājs – Aleksejs Muraško. 

Grāmatu var iegādāties "Neputna" galerijā Tērbatas ielā 49/51, apgāda mājaslapā un labākajās Latvijas grāmatnīcās. 

Tēmas
 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori - interesantākajam interneta žurnālam pasaulē.

Satori
Satori
Ielogojies
Komentē
0

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!

Ziedo "Satori" darbībai!