Nosaukums: Puika, kurš redzēja tumsā
Autors: Rasa Bugavičute-Pēce, Zane Veldre
Gads: 2019
Izdevējs: "Latvijas Mediji"
 
 
Grāmatas
29.11.2019

Puika, kurš redzēja tumsā

Komentē
0

Izdevniecība "Latvijas Mediji" laidusi klajā latviešu dramaturģes Rasas Bugavičutes-Pēces romānu "Puika, kurš redzēja tumsā", grāmatu ir ilustrējusi Zane Veldre.

Decembrī tāda paša nosaukuma iestudējums piedzīvos pirmizrādi Latvijas Nacionālajā teātrī.

"Puika, kurš redzēja tumsā" ir uz patiesiem notikumiem balstīts stāsts kā gados, tā garā jauniem lasītājiem un viņu vecākiem. Kāds puika, kurš dzimis neredzīgu vecāku ģimenē, ir spiests saskarties ar "citādību" visdažādākajās izpausmēs, galvenokārt tāpēc, ka viņš pasauli, atšķirībā no saviem vecākiem, spēj tvert pilnībā. Rūpes pašam par sevi un par saviem vecākiem kļūst par puikas pieaugšanas un turpmākās dzīves jēgu, liekot arī lasītājam ieraudzīt neparastajā stāstā pretrunas, kas valda sabiedrībā attieksmē pret vājredzīgajiem. Tā ir iespēja iemiesoties gan puikas, gan vecāku tēlos un labāk saprast cilvēkus ar īpašām vajadzībām.

Rasa Bugavičute-Pēce ir pierādījusi sevi kā atzītu un talantīgu dramaturģi, mākslinieci, rakstnieci un dziesmu tekstu autori. Viņas rakstu darbos vienmēr atspoguļojas talants veidot stāstu, kāpināt sižetu un aizraut lasītāju – arī ar sociāli asām tēmām. Rasas darbi tiek iestudēti vadošajos Latvijas teātros, uzņemti kino un iedzīvināti masu pasākumos. 2016. gadā izdota viņas pirmā grāmata – "Mans vārds ir Klimpa, un man patīk viss". Pašlaik strādā Liepājas teātrī par dramaturģi un ir vairāk nekā 10 pasākumu scenāriju autore. Darbi tikuši iestudēti arī Latvijas Nacionālajā teātrī, Dailes teātrī, Valmieras Drāmas teātrī un "Dirty Deal Teatro", kā arī teātros Krievijā, Izraēlā, Lietuvā. No 2011. līdz 2015. gadam Latvijas Dramaturgu ģildes vadītāja.

Grāmatas "Puika, kurš redzēja tumsā" atvēršana notiks 4. decembrī plkst. 16:00 Latvijas Nacionālajā teātrī, Kronvalda bulvārī 2, Rīgā.

 

Tēmas
 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori un izmanto reģistrēta lasītāja priekšrocības - vērtē, komentē un veido rakstu arhīvu!

Satori
Satori
Pieraksties!
Komentē
0

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!