Nosaukums: Politikas teorija: pirmie soļi
Autors: Ivars Ījabs
Izdevējs: Lasītava
 
 
Grāmatas
26.01.2017

Politikas teorija: pirmie soļi

Komentē
0

Apgādā "Lasītava" iznākusi politologa Ivara Ījaba grāmata "Politikas teorija: pirmie soļi". Ar grāmatas fragmentu, kas veltīts kopienas, kultūras un identitātes jēdzieniem, iespējams iepazīties šeit.

Ivars Ījabs (1972) ir brīvi praktizējošs latviešu politologs un Latvijas Universitātes Sociālo zinātņu fakultātes Politikas zinātnes nodaļas asociētais profesors. Studējis filozofiju Latvijā un Vācijā. No darba brīvajā laikā nododas vaļaspriekiem – peldēšanai, slēpošanai, politisko ideju vēsturei, politikas teorijai un nacionālisma studijām. Viņa ikmēneša sleju publicē žurnāls "Rīgas Laiks". Grāmata ar Valsts kultūrkapitāla fonda atbalstu iznākusi apgādā "Lasītava".

"Dr. Ivara Ījaba grāmata ir lielisks ievads politikas teorijā. Autoram ir izdevies labi argumentēts, viegli un interesanti lasāms pārskats par galvenajiem pamatjautājumiem un pētniecības objektiem, ar ko nodarbojas politikas zinātne – valsti, nāciju, demokrātiju, suverenitāti, leģitimitāti, identitāti, taisnīgumu un citiem.

Politiskajai zinātnei ir raksturīgi, ka tās priekšmets un skaidrojumi lielā mērā ir atkarīgi no konkrētās teorijas, kuru attiecīgais zinātnieks pārstāv. Šeit Dr. Ījabs koncentrēti izklāsta svarīgākās un ietekmīgās teorijas un to politikas skaidrojumus, un neuzkrītoši dod tiem arī savu vērtējumu.  Grāmata sniedz labi strukturētu ieskatu par daudzveidīgajiem un parasti pretrunīgajiem mūsdienu teorētiskajiem priekšstatiem par politiku – un tas savukārt ir labs pamats reālās politikas labākai izpratnei un praksei. 

Šis darbs būs noderīgs ne tikai politikas zinātnes studentiem, bet arī jebkuram politikā ieinteresētam pilsonim, kurš izjūt atbildību par savu valsti un tajā notiekošajiem politiskajiem procesiem." Egils Levits, jurists un politologs, Eiropas Savienības tiesas tiesnesis.

Kā norāda pats autors grāmatas ievadā: "Politikas teorija mums sniedz arī prizmu kritiskai politikas uztverei. Tā ir ne vien politiskās realitātes apraksts, bet gan tās pārveidošanas un uzlabošanas instruments. Tā liek mums pārvērtēt pašiem savas pārliecības par labo un taisnīgo."

Grāmatas atvēršanas pasākums notiks otrdien, 31. janvārī, plkst. 18:00 viesnīcas "Rixwell Terrace Design Hotel" konferenču zālē (1. stāvā) Rīgā, Dzirnavu ielā 2.  Grāmatu var iegādāties lielākajās grāmatnīcās visā Latvijā.

 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori un izmanto reģistrēta lasītāja priekšrocības - vērtē, komentē un veido rakstu arhīvu!

Satori
Satori
Pieraksties!
Komentē
0

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!