Nosaukums: Plikie rukši
Autors: Rihards Bargais
Izdevējs: Zvaigzne ABC
 
 
Grāmatas
22.02.2017

Plikie rukši

Komentē
0

Apgādā "Zvaigzne ABC" iznācis dzejnieka un skandalozā īsprozas krājuma "Tenkas" autora Riharda Bargā autobiogrāfisks romāns "Plikie rukši".

"Rihards Bargais kā spilgta personība mūsdienu latviešu literatūrā būtu saistāms ne tikai ar kultūras dzīves skandāliem, bet pirmām kārtām ar spēju talantīgi, iejūtīgi, krāsaini un vispārcilvēciski attēlot sabiedrības marginālo pusi, jomas, no kurām daļa Rietumu sabiedrības joprojām novēršas un par kurām izvēlas nerunāt, piemēram, homoseksualitāti, dažādu atkarību problēmu u.c.

Autobiogrāfiskajā romānā "Plikie rukši" Rihards Bargais gan turpina sērijā "Satori Bibliotēka" izdotajā īsprozas krājumā "Tenkas" aizsākto anekdotisko tekstu ciklu, kas humoristiski, varbūt dažbrīd groteski, tomēr visnotaļ trāpīgi attēlo dažādas Latvijas kultūras dzīvē pazīstamas personības, gan savu vēstījumu talantīgi izvērš intonatīvi un stilistiski daudzveidīgā prozas darbā ar savdabīgu kompozīciju.

Romāna "Plikie rukši" aizsākums ir tagadne, šis brīdis, un notikumi, skatīti caur Riharda Bargā subjektīvo prizmu, ačgārnā hronoloģijā slīd caur lasītāja uztveri kā atklātas skumīgas, filozofiskas, pārsteidzošas, smieklīgas un sirsnīgas pārdomas un vērojumi. Tagadni turpina autora personiskais skatījums uz 20. gs. 90. gadiem, atjaunotās Latvijas valsts sākumu, Trešo atmodu, Padomju Latvijas sadzīves kurioziem, stereotipiem un savas bērnības atmiņām.

"Pliko rukšu" unikalitāte rodama romāna vispārcilvēciskajā, talantīgajā un daudzveidīgajā vēstījumā, kas attēlo marginālo cilvēku un tā likteni Latvijā teju piecdesmit gadu šķērsgriezumā."

Grāmatas atvēršana notiks Latvijas Grāmatu izstādē Ķīpsalā sestdien, 25. februārī, plkst. 15.00. Avēršanas svētkiem veltītajā diskusijā "Provokācijas literatūrā – kādas tās ir un kāpēc vajadzīgas" piedalīsies rakstnieks un literatūrkritiķis Guntis Berelis, rakstniece Ieva Melgalve, grāmatas redaktore Anda Brazauska, literāte Kristīne Ilziņa un citi.

Piedāvājam noskatīties "Satori" sarunu ar Rihardu Bargo, kā arī izlasīt fragmentus no krājuma "Tenkas".

Rihards Bargais. Foto: Ģirts Raģelis

 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori un izmanto reģistrēta lasītāja priekšrocības - vērtē, komentē un veido rakstu arhīvu!

Satori
Satori
Pieraksties!
Komentē
0

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!