Nosaukums: Pistacejis
Autors: Raibīs
Gads: 2017
Izdevējs: Latgolys Studentu centrs
 
 
Grāmatas
30.01.2018

Pistacejis

Komentē
0

Latgolys Studentu centrs izdevis latgaliešu dzejnieka, multimākslinieka un literāta Raibīs dzejoļu krājums "Pistacejis".

Līdz šim Raibīs daiļliteratūrā sevi ir pieteicis/pozicionējis kā prozaiķi, 2011. gadā debitējot ar stāstu krājumu "Pyrma syltī" un 2015. gadā klajā laižot savu otro stāstu krājumu "Zalta tesmini".

Dzejas krājums "Pistacejis" turpina Raibajam tik ļoti tīkamo intelektuālo spēlīšu (arī vārduspēļu) tradīciju/motīvu. Par to liecina kaut vai dzejas krājuma nosaukums, kam ir divas nozīmes: "Pistacejis" kā "pistācijas" jeb "uzkoda" un "pie stacijas". Tātad, lasītājam tiek dota izvēles brīvība: uztvert dzeju kā barību, ko "pagrauzt" kādā brīvākā brīdī, gaidot vai (ne)sagaidot vilcienu, vai arī dzeja – tas ir apzināts ceļš, došanās, kustība zināmā vai varbūt vēl nezināmā virzienā. Tāds ir arī dzejas krājuma vadmotīvs – ceļa meklējumi, maldīšanās, tā atrašana un pazaudēšana. Jo, zināms, katram ir savs ceļš ejams - kā pārgājienos, tā dzīvē.

Raibā stila tonalitātēs dominē jau tradicionālais sarkasms un ironija, kas dažbrīd pārvēršas pat par cinismu, un, protams, neiztrūkst arī traģikas un traģikomisma ieskaņu. Viņa uzmanības centrā ir dažādas sociālās aktualitātes, kas atklāj ne vien mūsdienu Latgales vaibstus, bet arī indivīda cīņu par izdzīvošanu un pašcieņu, māju sajūtas un dzīves jēgas meklējumiem.

Dzejoļu krājums izdots, pateicoties Latgales reģiona attīstības aģentūras, Valsts kultūrkapitāla fonda un A/S Latvijas valsts meži, kā arī ar Rēzeknes novada pašvaldības Radošo darbu finansēšanas konkursa finansiālajam atbalstam.

Tēmas
 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori un izmanto reģistrēta lasītāja priekšrocības - vērtē, komentē un veido rakstu arhīvu!

Satori
Satori
Pieraksties!
Komentē
0

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!