Nosaukums: Pirmā reize
Autors: Daina Tabūna
Izdevējs: Mansards
 
 
Grāmatas
04.02.2015

Pirmā reize

Komentē
0

Apgādā "Mansards" klajā nācis Dainas Tabūnas debijas stāstu krājums "Pirmā reize".

Kā sagatavoties lielajai dzīvei, ja regulāri jāpiedzīvo jaunas un neierastas lietas? Dainas Tabūnas stāstu varones cīnās godam, taču dzīvei padomā vienmēr ir kāds jauns pārsteigums, un pēkšņi nekas vairs nav kā agrāk.

Autore par grāmatu: "Manu grāmatu veidos septiņi stāsti. Tie visi rakstīti pirmajā personā, sieviešu dzimtē, un visi stāsta par viena vai cita veida pieaugšanu. Doma bija rakstīt par t.s. lielajām tēmām – Dievu, seksu, nāvi, varu un mīlestību – no divpadsmit gadus vecas meitenes skatu punkta. Vai astoņus gadus vecas. Vai divdesmit. Man liekas, ka divpadsmitgadīgas meitenes ir daudz interesantākas, nekā ierasts domāt. Es gribēju rakstīt par šķietami maziem notikumiem, kas izraisa episka mēroga pārdzīvojumus. Par smieklīgajām un skumjajām ikdienas dzīves detaļām, kas kopumā veido tās šausmas un skaistumu, ko mēdz dēvēt par bērnību, pubertāti un jaunību. Un, galu galā, par tiem bieži vien pretrunīgajiem uzstādījumiem, ko mūsdienu pasaulē nozīmē būt meitenei un sievietei."

Daina Tabūna dzimusi 1985. gadā Rīgā. Kopš 2000. gada publicējusi stāstus preses izdevumos "Luna", "Karogs", "Kultūras Forums", "Kultūras Diena", "Latvju Teksti", portālā "Satori.lv". Absolvējusi Latvijas Kultūras akadēmiju Teātra, kino un TV dramaturģijas specialitātē. Strādājusi televīzijā, reklāmas aģentūrā, bērnu un jauniešu centrā, operā, teātrī.

Grāmatas literārais redaktors – Kārlis Vērdiņš.

 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori un izmanto reģistrēta lasītāja priekšrocības - vērtē, komentē un veido rakstu arhīvu!

Satori
Satori
Pieraksties!
Komentē
0

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!