Nosaukums: Pieci raksti par patiesību un "humānismu"
Autors: Martins Heidegers
Gads: 2023
Izdevējs: Biedrība "Intelekts"
 
 
Grāmatas
11.08.2023

Pieci raksti par patiesību un "humānismu"

Komentē
0

Biedrības "Intelekts" tulkota un izdota Heidegera rakstu izlase "Pieci raksti par patiesību un "humānismu"". 

Heidegera rakstu izlase būs interesanta ne tikai rūdītiem filozofijas adeptiem, bet arī eiropeiskās kultūras cilvēkiem vispār. Heidegers iztirzā ne tikai sarežģītas pārbīdes, kas gandrīz nemanāmi notiek pašā patiesības koncepta būtībā, bet runā arī par patiesības sakaru ar brīvību, izglītību un "paidagoģiju" (par seno grieķu paideia) un, galu galā, — par visas Vakarzemes vēstures likteni, kāds tas rādās tā dēvētās "esamības aizmirstības" un "dzimtenes zuduma" pakrēslī.

2022. gadā biedrība "Intelekts" publicēja Martina Heidegera grāmatas "Malkasceļi" tulkojumu ievērojami uzlabotā redakcijā. Taču ar to rūpe par Heidegera mantojuma apguvi nebeidzas. Biedrība "Intelekts" ir izdevusi un Latvijas grāmatu veikalos nogādājusi Heidegera darbu izlasi "Pieci raksti par patiesību un "humānismu"". Tajā iekļauti raksti "Par patiesības būtību", "Platona mācība par patiesību", "Nabadzība", "Vēstule par humānismu" un "Lauku ceļš". Šos rakstus ir sakopojis un rediģējis Ansis Zunde, tulkojuši Raivis Bičevskis, Linda Gediņa un Rihards Kūlis, korektores darbu veikusi Evita Veinberga, bet grāmatas māksliniecisko dizainu veidojis Klāvs Priedītis.

Pasaules krēslas laikos cilvēkiem ir jāiekopj vismaz trīs darbības: "striktas pārdomas, rūpīga teikšana, vārdu taupīšana. Ir pienācis laiks atradināties no pārmērīgi augsta filosofijas vērtējuma un neprasīt no tās par daudz. Šajā pasaules postā vajag mazāk filosofijas, bet vairāk — vērīgas domas; mazāk literatūras, bet vairāk rūpju par burtu". — Tā ir runājis Heidegers (119. lpp).

Biedrība "Intelekts" dibināta 1995. gadā, izdevusi vairāk nekā 20 filozofiska satura grāmatas, rīko simpozijus un pasākumus.

Tēmas
 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori - interesantākajam interneta žurnālam pasaulē.

Satori
Satori
Ielogojies
Komentē
0

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!