Nosaukums: Pazudušais miedziņš
Autors: Anete Melece
Gads: 2022
Izdevējs: Liels un mazs
 
 
Grāmatas
31.10.2022

Pazudušais miedziņš

Komentē
0

Apgādā "Liels un mazs" iznākusi mākslinieces un animācijas filmu režisores Anetes Meleces bilžu grāmata "Pazudušais miedziņš" pirmsskolas un jaunākā skolas vecuma bērniem.

“Pazudušais miedziņš” ir ģimenisks stāsts, kurā iesaistīts bērns, vecāki, grāmatas, rotaļlietas un rūķi, kas piegādā cilvēkiem miegu. Šķiet, ka šoreiz miedziņu kāds nozadzis, jo mazā Stella neparko nevar aizmigt arī pēc tam, kad tētis izlasījis jau tik daudzas vakara pasaciņas. Meklēšanā detektīvu lomu uzņemas visas Stellas rotaļlietas – līdz beidzot izrādās, ka miega sūtījums piegādāts istabā, kurā neviens neuzdrīkstējās ielūkoties, lai netraucētu aizņemto mammu – viņai taču šodien bija ilgāk jāpastrādā!

Autore grāmatu raksturo kā “gandrīz autobiogrāfisku stāstu, kas radies no mazajām ikdienas ciešanām, ko pazīst visi jaunie vecāki – grūtībām vakarā aizmidzināt bērnu. Patiesie notikumi ir savijušies ar izfantazētiem, kuri patiesībā arī ir tikpat īsti, jo arī ir daļa no ikvakara gulētiešanas rituāla: kad izlasītas viena, divas, nereti trīs grāmatas un tiek izslēgta gaisma, nākas izgudrot vēl kādu stāstu par bērna izvēlētu tēmu. Parasti tas ir detektīvs, kur kādam varonim kaut kas ir pazudis, bet mistēriju vienmēr atrisina izmeklētāji Nīlzirgs un Flamingo.”

Melece uzsver arī to, ka kļūšana par mammu zināmā mērā mainījusi viņas skatījumu uz savu profesiju: “Agrāk es ilustrēju grāmatas par prieku savam iekšējam bērnam un to, kādu dzīvi šīs grāmatas dzīvo pēc nodrukāšanas, varēju tikai aptuveni nojaust. Šķiet, tikai tagad tā pa īstam saprotu, ar ko es vispār nodarbojos. It nemaz nav slikti katru vakaru nodoties padziļinātiem bērnu grāmatu tirgus pētījumiem un arī piespiedu radošuma treniņš nāk tikai par labu.” “Pazudušais miedziņš” ir šā procesa rezultāts, kurā spēcīgi sajūtama reāla sasaiste ar maza bērna un vecāku ikdienu un attiecībām.   

Tēmas
 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori - interesantākajam interneta žurnālam pasaulē.

Satori
Satori
Ielogojies
Komentē
0

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!