Nosaukums: Pasakas
Autors: Hovanness Tumanjans
Gads: 2019
Izdevējs: Jāņa Rozes apgāds
 
 
Grāmatas
14.11.2019

Pasakas

Komentē
0

"Jāņa Rozes apgādā" klajā nācis armēņu rakstnieka Hovannesa Tumanjana apkopoto pasaku krājums.

Hovanness Tumanjans (1869-1923) armēņu tautai ir apmēram tas pats, kas latviešiem – Pēteris Šmits, zīmīgi, ka abiem šogad atzīmējama 150.dzimšanas gadskārta. Tumanjans bijis dzejnieks, izcils sabiedriskais darbinieks, taču armēņu kultūras vēsturē galvenokārt zināms kā pasaku un leģendu apkopotājs un pārstāstītājs.

Kŗājumā apokoptās pasakas – skaitā 21 – izvēlējusies un tulkojusi armēņu kultūras pazinēja Valda Salmiņa. Savukārt ilustrācijas latviešu izdevumam veidojusi ievērojama armēņu māksliniece, animatore, bērnu grāmatu ilustratore Naira Muradjana. Viņa strādājusi par mākslinieci kinostudijas "Armenfiļm" animācijas filmu nodaļā, kā arī dažādos teātros un televīzijā. Bet viņas sasniegumi bērnu grāmatu ilustrācijas jomā atzīmēti, iekļaujot 2018. gada IBBY Goda sarakstā. "Hovanness Tumanjans ir gaišs un dzīvesgudrs mākslinieks. Viņu lasīt ir īsts baudījums kā sirdij, tā prātam. Šī saskarsme sākas jau agrā bērnībā, kad mums vēl tiek lasīts priekšā, un esmu pārliecināta, ka tā turpināsies līdz sirmam vecumam. Ja, Tumanjanu lasot, pēkšņi neliek mieru kāds jautājums, vari būt drošs, ka drīz vien uz to saņemsi atbildi," saka Naira Muradjana.

No armēņu valodas tulkojusi Valda Salmiņa.

Tēmas
 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori un izmanto reģistrēta lasītāja priekšrocības - vērtē, komentē un veido rakstu arhīvu!

Satori
Satori
Pieraksties!
Komentē
0

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!