Nosaukums: Paradīze
Autors: Henriks Eliass Zēgners
Gads: 2021
Izdevējs: Neputns
 
 
Grāmatas
16.11.2021

Paradīze

Komentē
0

Izdevniecībā "Neputns" klajā nāk Henrika Eliasa Zēgnera dzejoļu krājums "Paradīze".

"Paradīze" ir otrais Henrika Eliasa Zēgnera dzejoļu krājums, tajā apkopotie dzejoļi tapuši pēdējo astoņu gadu laikā. Krājuma redaktors ir dzejnieks un mūziķis Pēteris Draguns, dizainu veidojis Aleksejs Muraško, savukārt ilustrāciju autore ir māksliniece Sabīne Vernere.

"Šīs grāmatas tapšanas laikā esmu tiecies pēc maksimāli emocionāli atklātas pieejas tekstam. Kādā brīdī nonācu pie idejas par "paradīzi" kā visa vislabākā un visskaistākā piemēru, kam mēģināt tuvoties dzīvē – tādu kā kompasu realitātei, nevis reliģiski utopisku konceptu. Krājumā ir dažādas tematiskas līnijas, taču tie ir liriski, personīgā pieredzē balstīti teksti, kurus vieno centieni šim kompasam sekot," tā autors.

Krājuma redaktors Pēteris Draguns norāda: "Par spīti šķietami pieteiktajai virzībai uz kādu garīgo dimensiju atklāsmi un iedomātas vertikāles apjausmu, jaunā krājuma dzeja ir brīva no didaktiska konceptuālisma, metafiziska somnambulisma vai romantizētas eksaltācijas. Henrika Eliasa Zēgnera dzejas balss, salīdzinot ar pirmo krājumu, kļuvusi dziļāka, tembrāli niansētāka, bet virstoņos skanošās melodijas aicina iet uz gaismu, pat ja tā ir žilbinoša."

Henriks Eliass Zēgners ir dzejnieks, interneta žurnāla "Satori" galvenais redaktors, kultūras procesu rīkotājs. Zēgnera debijas dzejas krājums "Elementi" (2013) tika nominēts vairākām literatūras balvām. Zēgnera dzeja tulkota un publicēta spāņu, lietuviešu, krievu, velsiešu un angļu valodā.

Grāmatu var iegādāties "Neputna" galerijā Tērbatas ielā 49/51, www.neputns.lv un labākajās Latvijas grāmatnīcās.

"Neputna" cena: € 5.

 

Tēmas
 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori un izmanto reģistrēta lasītāja priekšrocības - vērtē, komentē un veido rakstu arhīvu!

Satori
Satori
Pieraksties!
Komentē
0

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!