Nosaukums: Nepiesavināma
Autors: Eva Mārtuža
Izdevējs: IDE Rozītes
 
 
Grāmatas
30.09.2015

Nepiesavināma

Komentē
0

Apgāds "IDE Rozītes" izdevis Evas Mārtužas dzejas krājumu "Nepiesavināma".

Dzejas grāmatas "Nepiesavināma" galvenās tēmas ir dzīvība un nebūtība, vēlme mīlēt un būt brīvai mīlestībā, spēcīgas dzimtās zemes saknes, lepnums par piederību Latvijai, nepakļaušanās vientulībai, sarūgtinājumiem, ironija par žēlabām un padošanos materiālās esamības valgiem. Dzejas krājums ir spilgti individuāls un apliecina kvalitatīvi jaunu virsotni Mārtužas daiļradē, uzskata grāmatas izdevēja Iveta Rozīte.

"Dzejniece Eva Mārtuža (dz. 1954) turpina dzejā emocionāli skarbi un spītīgi attīstīt latviskuma ideju, bezbailīgi un daudzveidīgi to nosaucot vārdā, liekot dzejiskajam "es" piedzīvot gan personīgu sevis atbrīvošanu un attīrīšanu no citu kultūru uzslāņojumiem, gan apzināties, cik svarīgi šobrīd emocionāli nosaukt vārdā Latvijas esamībai būtiskas lietas. Nosaucot vārdā vēstures līkločos un no atmiņas padzisušās vērtības, kas ilgi bijušas apzināti vai neapzināti noklusētas, tās uzmirdz, kļūst piederīgas jaunajai realitātei. Dzeja kļūst līdzvērtīga iniciācijai, kad lasot ļaujies savdabīgai sakrālai iesvētīšanai, kad iekļaujies savā zemē ar citādu izpratni, esi gatavs sastapties ar negaidītu skatījumu uz cilvēku savstarpējo līdzāsbūšanu, indivīda dzīvošanas pretrunīgumu mūsdienu Latvijā, mūsu valsts izniršanu no gadu tūkstošu tīstokļiem un tik greznu esamību šodien, kur nojausmā tīta sāļaina asara bizītē sapīta ieplūsmo vasarā," tā Rozīte.

Jau ar Evas Mārtužas pirmās grāmatas "No mana kodiena nemirst" iznākšanu latviešu dzejas cienītājs iepazina neatkarīgu viedokļa paudēju un neparasta likteņa veidotāju. Īpaši nozīmīga ir E. Mārtužas iekļaušana starp 13 latviešu dzejniekiem dzejas izlasē vācu valodā "Riga im Wasser" (2004).

Grāmatu var iegādāties, piesakot pa tālruni 26335240 vai e-pastā [email protected].

 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori un izmanto reģistrēta lasītāja priekšrocības - vērtē, komentē un veido rakstu arhīvu!

Satori
Satori
Pieraksties!
Komentē
0

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!