Nosaukums: Nemodernās Slampes meitenes
Autors: Rihards Bargais
Gads: 2021
Izdevējs: Aminori
 
 
Grāmatas
06.05.2021

Nemodernās Slampes meitenes

Komentē
0

Izdevniecība "Aminori" laidusi klajā Riharda Bargā autobiogrāfisko romānu "Nemodernās Slampes meitenes".

"Romāna autors aplūko, apbrīno, izvētī un apraksta notikumus savā dzīvē, rūpīgi piemeklējot vārdus un izteiksmes veidu. Viņš neizvairās no tā, ko pieņemts uzskatīt par nepiedienīgu, bet vienmēr patur prātā, ka nevienu nedrīkst aizvainot. Viss piedzīvotais atspoguļots plašā amplitūdā – no morāla un psiholoģiska pagrimuma līdz sirdsšķīstai, naivai ticībai. Sev raksturīgajā pašironiski smeldzīgajā intonācijā Bargais izveido savdabīgu mozaīku, spoži parādot savu prozaiķa talantu.

Absurdi piedzīvojumi, tenkas, anekdotes, epizodes no populāru un marginālu mākslinieku, kaimiņu, uzdzīves biedru, draudzes, tuvu draugu, radu, mīļoto vai nejaušu ceļabiedru dzīvēm – šo raibo kokteili Bargais apmaisa ar brīžiem nepatīkami tiešu vērojumu. Pasmejoties par mūsu lomām un vājībām, viņš nekritizē, bet izceļ katra cilvēka vērtību un neaizsargātību. Katram satiktajam viņš atrod vietu un literāru formu tekstā, ko caurvij atsauces gan uz Bībeli, gan popkultūru." 

Rihards Bargais dzimis 1969. gadā Džūkstes pagastā. Pēc vidusskolas studējis Liepājas Pedagoģiskajā institūtā, izglītojies Rīgas Pareizticīgo garīgajā seminārā. Strādājis dažādus darbus — no sanitāra līdz kultūras raidījuma vadītājam televīzijā. Literārās gaitas sācis kā dzejnieks – pirmais krājums "Mīļvārdiņi" iznācis 2003. gadā. Par autobiogrāfisko romānu "Plikie rukši" 2018. gadā izvirzīts Latvijas Literatūras gada balvai. "Nemodernās Slampes meitenes" ir autora trešais prozas darbs.  

"Nemodernās Slampes meitenes" var iegādāties izdevniecības grāmatnīcā

Kr. Valdemāra ielā 69 darba dienās no plkst. 11.00 līdz 18.00, internetveikalā aminori.lv un grāmatnīcās visā Latvijā.  

Grāmatas vāku veidojis mākslinieks Artis Rutks.

Tēmas
 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori un izmanto reģistrēta lasītāja priekšrocības - vērtē, komentē un veido rakstu arhīvu!

Satori
Satori
Pieraksties!
Komentē
0

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!