Nosaukums: Nekas nemainās. Politiskās dzīves hronika 1999–2003
Autors: Ivars Poikāns
Gads: 2021
Izdevējs: Neputns
 
 
Grāmatas
21.05.2021

Nekas nemainās. Politiskās dzīves hronika 1999–2003

Komentē
0

Apgādā "Neputns" izdota mākslinieka Ivara Poikāna zīmējumu grāmata "Nekas nemainās. Politiskās dzīves hronika 1999–2003".

Grāmatā iekļauti mākslinieka Ivara Poikāna zīmējumi, kas tika veidoti Latvijas preses izdevumiem kā ilustrācijas žurnālistu slejām par politiskām un sociālām aktualitātēm.

"Doma par izdevumu radās pēc Ivara Poikāna veidoto ilustrāciju izstādes izdevumiem "Neatkarīgā rīta avīze" un "Domas", kas notika 2018. gadā Mūkusalas Mākslas salonā. Aplūkojot darbus kļuva skaidrs, ka Ivars Poikāns, ilustrējot 20 gadus senus notikumus, ir veicis sava veida hronista darbu, jo attēli ataino nozīmīgus politiska rakstura notikumus, kuru sekas sabiedrība "bauda" vēl joprojām." Diāna Barčevska, sastādītāja.

Grāmatā iekļauti vairāk nekā 80 Poikāna zīmējumi, kuru nosaukumi ir gana daiļrunīgi. Minot dažus no tiem: "Iepirkuma krustojums", "Vispārējā vienotība", "Šķēles lidojums", "Pienaglis", "Miers un Bērziņš", "Nukleārā vecene" u. c.

Zīmējumos aptverto laika periodu no politisko un sociālo notikumu skata punkta grāmatā komentē žurnālists Māris Zanders. "Poikāna pirms apmēram divdesmit gadiem zīmētā pasaule turpinās. Tas, ka mēs varbūt neatpazīstam konkrētos varoņus un sižetus, tikpat labi nozīmē to, ka tie mums joprojām ir pierasti, tie nav labi pamanāmi savā atšķirīgumā," secina Zanders.

Karikatūra un politiskā satīra Latvijā parādījās jau aizpagājušā gadsimta vidū, bet par aktīvu "ieroci" politiskās cīņas arēnā tā uzplauka tieši neatkarīgās Latvijas Republikā no 1918. līdz 1934. gadam. Karikatūrista lomā darbojušies virkne pazīstamu latviešu gleznotāju un grafiķu – Jānis Roberts Tillbergs, Rihards Zariņaš, Indriķis Zeberiņš, Romans Suta, Aleksandra Beļcova, Uga Skulme, Ludolfs Liberts, Sigismunds Vidbergs u. c.

Latviešu un angļu valodā. Sastādītāja Diāna Barčevska, tekstu autori: Diāna Barčevska, Māris Zanders, literārā redaktore Cilda Redliha.

Tēmas
 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori un izmanto reģistrēta lasītāja priekšrocības - vērtē, komentē un veido rakstu arhīvu!

Satori
Satori
Pieraksties!
Komentē
0

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!