Nosaukums: Mūsdienu ķīniešu stāsti un esejas
Autors: Agitas Baltgalves redakcijā
Gads: 2018
Izdevējs: AsiaRes
Apjoms: 301
 
 
Grāmatas
31.10.2018

Mūsdienu ķīniešu stāsti un esejas

Komentē
0

"Mūsdienu ķīniešu stāsti un esejas" ir jauns topošās Latvijas akadēmiskās sinoloģijas darbs, kas tulkojumos no ķīniešu valodas lasītājiem piedāvā ieskatu daudzveidīgajā īsās prozas mākslā. Tekstu izlase ir veidota, ievērojot pagājušā gadsimta totalitārisma robežu, kas Ķīnas kultūras ietekmētajā pasaulē sakrīt ar "atvēršanās politikas" aizsākumiem septiņdesmito gadu beigās ĶTR un Taivānā. No šī brīža pasaules politiskajā vēsturē literārie virzieni vienlaikus uzplauka un strauji sazarojās , izveidojot mūsdienu sinofonojai pasaulei raksturīgo žanrisko, reģionālo un kulturālo dzudzveidību un daudzslāņainību, kas šajā izpratnē vairāk atbilst Eiropas kultūras telpas īpatnībām, nevis nacionālo kultūru identitātēm.

Latvijas Universitātē studējošie jaunie pētnieki Agitas Baltgalves vadībā un redakcijā ir rūpīgi apkopojuši plašu īsprozas tekstu klāstu, kurā ietilpst punktuāla, bet tomēr kvalitatīvi reprezentatīva daiļdarbu dažādība. Šie tulkojumi kopā ar nepieciešamajiem filoloģiskajiem un vēsturiskajiem paskaidrojumiem paplašina lasītāju redzējumu uz pasules mūsdienu literatūras būtību, kas jau sen vairs neļauj uzskatīt ķīniešu literatūru par svešu vai "eksotisku". Vienlaikus šie stāsti atver lasītāja apziņu nepazīstamajai vēsturiskajai pieredzei, realitātes uztverei un kritiskai refleksijai, kas bieži un samērā nepastarpināti atsaucas uz literāriem un kultūras motīviem, kuriem vienīgi lasītājs pats var piešķirt nozīmi.

Krājumā ir iekļauti 35 mūsdienu ķīniešu autoru darbi, ko latviskojuši 13 tulkotāji.

Grāmatu izdevis Latvijas Universitātes Baltijas Austrumāzijas pētniecības centrs (AsiaRes).

 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori - interesantākajam interneta žurnālam pasaulē.

Satori
Satori
Ielogojies
Komentē
0

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!