Nosaukums: Musa Daga četrdesmit dienas
Autors: Francis Verfels
Gads: 2019
Izdevējs: Jāņa Rozes apgāds
 
 
Grāmatas
20.12.2019

Musa Daga četrdesmit dienas

Komentē
0

"Jāņa Rozes apgādā" iznākusi Franča Verfela grāmata "Musa Daga četrdesmit dienas".

Francis Verfels (1890-1945) ir rakstnieks, dramaturgs un dzejnieks, ekspresionisma pārstāvis, austriešu literatūras klasiķis. Viņš savulaik baudījis milzu popularitāti, pat pasaules slavu, ticis lasītāju un kritiķu cildināts, tulkots daudzās valodās, un piedzīvo jaunus izdevumus arī mūsdienās. Latviešu lasītājiem viņa daiļrade līdz šim bijusi maz pazīstama.

""Musa Daga četrdesmit dienas" (1933) ir slavenākais Verfela darbs – vēsturisks romāns, kam grūti atrast līdzinieku 20.gadsimta literatūrā. Tas stāsta par Musa Daga kalna apkaimes armēņu varonīgo pretošanos turkiem 1915.gada armēņu genocīda laikā. Šī Pirmā pasaules kara epizode ir atspoguļota precīzi un literāri meistarīgi, ļaujot izprast vispārcilvēciskās, pārlaicīgās traģēdijas raksturu un mērogu. Tieši tāpēc romāns sniedz emocionālu pārdzīvojumu un vielu pārdomām arī lasītājiem, kuriem nav personiskas saiknes ar vietu, laiku un notikumiem, kas tajā aprakstīti," teikts grāmatas anotācijā.

No vācu valodas tulkojusi Ilze Paegle-Mkrtčjana, mākslinieks Aigars Ozoliņš.

Tēmas
 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori un izmanto reģistrēta lasītāja priekšrocības - vērtē, komentē un veido rakstu arhīvu!

Satori
Satori
Pieraksties!
Komentē
0

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!