Nosaukums: Mula un portrets
Izdevējs: Droši un koši
 
 
Grāmatas
21.10.2014

Mula un portrets

Komentē
0

Sērijā "Bērniem par latviešu vizuālās mākslas klasiķiem" izdota jauna grāmata bērniem par Latvijas mākslu – "Mula un portrets", ko ilustrējis Reinis Pētersons.

Izmantojot Latvijas Nacionālā mākslas muzeja (LNMM), Tukuma muzeja un Mūkusalas Mākslas salona profesionālu atbalstu, grāmatā var sastapt dažus spilgtākos 20. gs. māksliniekus, kas radījuši portretus un pētījuši cilvēka tēla studijas Latvijas mākslā.

"Mula un portrets" ir trešā grāmata sērijā "Bērniem par latviešu vizuālās mākslas klasiķiem", pirms kuras iznākušas "Ainava kopā ar mazo Mulu" un "Dzīvnieki mākslas darbos". Pašlaik top vēl pēdējā sērijas daļa par Kluso dabu Latvijas mākslā, kuru plānots izdot 2015. gada sākumā.

Grāmatas domātas 5–12 gadus veciem bērniem un viņu ģimenēm. Ikvienā sērijas izdevumā galvenā varone Mula veido dialogu, liek pētīt, salīdzināt un vērtēt latviešu mākslas burvību, iesaistot bērnus radošos uzdevumos, kuri ir cieši saistīti ar konkrēto grāmatas tēmu. Grāmatā "Mula un portrets" bērni ne tikai iepazīs slavenākos 20. gs. portretistus, bet ar radošo uzdevumu palīdzību iemācīsies uzzīmēt savu portretu.

Mulas mākslas grāmatu sērijas idejas iniciatores un literāro tekstu autores ir biedrības "DROŠI un KOŠI" dibinātājas Kristīne Morozova un Inga Beitiņa, no LNMM puses trešā izdevuma veidošanā piedalījās izglītības programmu kuratore Marta Pallo, piedāvājot uzdevumu kopu un izceļot izvēlēto autoru rokrakstu spilgtākās iezīmes. Grāmatas galvenos varoņus un kopējo tēlu veidoja mākslinieks un ilustrators Reinis Pētersons.

Grāmatu "Mula un portrets" no 27. oktobra varēs iegādāties LNMM Zīmola fonda veikalos, Latvijas muzeju suvenīru veikalos, "Jāņa Rozes grāmatnīcās" Rīgā, kā arī citur Latvijā. Ja skolām vai mākslas skolām ir interese iegādāties izdevumu vairākos eksemplāros, jāsazinās ar izdevēju – Biedrību bērniem "DROŠI un KOŠI", rakstot uz [email protected] vai [email protected].

 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori - interesantākajam interneta žurnālam pasaulē.

Satori
Satori
Ielogojies
Komentē
0

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!