Nosaukums: Melnā dzīves montāža
Autors: Tālivaldis Margēvičs
Gads: 2023
Izdevējs: Zvaigzne ABC
 
 
Par grāmatām
27.04.2023

Melnā dzīves montāža

Komentē
0

Apgādā "Zvaigzne ABC" klajā nācis kinorežisora un rakstnieka Talivalža Margēviča darbs "Melnā dzīves montāža".

Grāmata ietver Tālivalža Margēviča dzīves notikumus, kuri, pēc autora domām, varētu ieinteresēt lasītājus. Tie nav visaptveroši memuāri, bet gan stāstu, noveļu un eseju kopums; to varoņi ir ļaudis, kas ietekmējuši autora personības veidošanos. Starp viņiem ir rakstniece Regīna Ezera, aktrise Vija Artmane, kinorežisors Gunārs Piesis, politiķi Jānis Jurkāns un Sandra Kalniete, aktieris Gunārs Cilinskis, režisors un kinooperators Ivars Seleckis un daudzi citi. Stāstījums ir cieši saistīts ar vēsturiskajiem notikumiem laika posmā no Otrā pasaules kara beigām līdz 2022. gada rudenim.

Tālivaldis Margēvičs (1946) ir latviešu kinorežisors, scenārists, publicists, rakstnieks. Viņš ir autors vairāk nekā četrdesmit filmām, tostarp dokumentālajai filmai "Šķērsiela" – pagaidām vienīgajai latviešu filmai, kas saņēmusi Eiropas Kinoakadēmijas balvu. Filma saņēmusi arī galvenās balvas Amsterdamas un Jamagatas (Japāna) starptautiskajos kinofestivālos, bet “Jaunie laiki Šķērsielā” godalgoti Minhenes kinofestivālā.
Tālivaldis Margēvičs divreiz saņēmis balvu "Lielais Kristaps". Par "Šķērsielas" filmu triloģiju ieguvis Aleksandra Čaka balvu.

 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori - interesantākajam interneta žurnālam pasaulē.

Satori
Satori
Ielogojies
Komentē
0

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!